ms.detector.media
MediaSapiens
Financial Times
30.10.2019 13:01
WhatsApp подасть до суду на розробників шпигунської програми з Ізраїлю
WhatsApp подасть до суду на розробників шпигунської програми з Ізраїлю
У WhatsApp після спільного з університетом Торонто шестимісячного розслідування з'ясували, що в травні об'єктами стеження стали близько 1400 представників громадянського суспільства.

Компанія WhatsApp збирається подати в суд на ізраїльського розробника NSO Group, чиїми зусиллями була створена шпигунська програма Pegasus.

Про це повідомляє Financial Times.

Видання пише, що зловмисники завдяки програмі скористалися  вразливістю в функціях WhatsApp і стежили за журналістами та дисидентами.  За даними Financial Times, це перший випадок, коли розробник месенджера подає в суд на приватну компанію через кібератаки.

За даними журналістів, атака сталася ще в травні, а зараз керівництво WhatsApp готує позов в американський суд, покладаючи на розробника NSO Group відповідальність за те, що трапилося. З цією метою вона вже зв'язалася з постраждалими.

Шпигунська програма Pegasus призначена для стеження за користувачами і може контролювати всі функції зараженого смартфона. У випадку з WhatsApp для зараження не потрібно було навіть відповідати на дзвінок. Навіть неприйнятн повідомлення дозволяло зловмисникам отримати доступ до всіх повідомлень та електронної пошти на пристроях, а також записувати телефонні розмови.

Тим часом у NSO Group стверджують, що продають свої розробки лише спецслужбам, а головним завданням Pegasus є запобігання злочинам та терактам. Однак у WhatsApp після спільного з університетом Торонто шестимісячного розслідування з'ясували, що в травні об'єктами стеження стали близько 1400 представників громадянського суспільства.

При цьому відомо, що NSO Group цього року продала свою програму у 20 країн ЄС, а роком раніше половину доходу розробників склала виручка від продажів Pegasus у країни Близького Сходу. В ізраїльській компанії стверджують, що ретельно перевіряють, чи не задіяні покупці в злочинах, пов'язаних з порушенням прав людини.

Нагадаємо, раніше прем’єр Лівану подав у відставку на тлі протестів через податок на WhatsApp.

ms.detector.media