ms.detector.media
MediaSapiens
Радіо Свобода
30.10.2019 11:45
Прем’єр Лівану подав у відставку на тлі протестів через податок на WhatsApp
Прем’єр Лівану подав у відставку на тлі протестів через податок на WhatsApp
17 жовтня у Лівані розпочалися протести після того, як уряд прийняв рішення оподаткувати дзвінки e додатку WhatsApp та інших месенджерах. Згодом влада вирішила скасувати цей податок, але протести все одно продовжилися.

Прем’єр Лівану Саад Харірі подав у відставку на тлі протестів. Він зазначив, що держава «зайшла у глухий кут» після двох тижнів антиурядових протестів.

Цей крок прем’єра означає, що тепер президент Лівану Мішель Аоун має провести консультації з парламентом, після чого має назвати імя нового прем’єра, пише «Радіо Свобода». Харірі працював на посаді прем’єра із листопада 2016 року.

17 жовтня 2019 року у Лівані розпочалися протести після того, якуряд прийняв рішення оподаткувати дзвінки в додатку WhatsApp та інших месенджерах. Згодом влада вирішила скасувати цей податок.

Утім, протести не зупинилися навіть після скасування цього рішення. До гасел простестувальників додалися вимоги, пов’язані з боротьбою проти політичної корупції та з вимогою економічних реформ.

Ліван має один із найбільших рівнів боргу у світі. Під час протестів в країні вже 10 днів не працюють банки. Також закриті деякі школи

Проти демонстрантів виступає радикальний ісламістський рух «Хезболла», чиї прихильники вже кілька разів нападали на учасників протесту.

Нагадаємо, раніше у Лівані ведучі OTV некоректно висловилися щодо українок, згодом канал вибачився.

Фото: Agepres

ms.detector.media