ms.detector.media
Катерина Гончарова
18.10.2019 13:45
ЗМІ поширюють фейк про Трампа, який «назвав президента Італії моцарелою»
ЗМІ поширюють фейк про Трампа, який «назвав президента Італії моцарелою»
Спершу така інформація з’явилася у твіттер-акаунті одного зз користувачів соцмережі, а згодом новину підхомили немало ЗМІ, в тому числі й українських.

У мережі набирає популярності твіт від користувача Danny Keetz. Твіт, опублікований 16 жовтня, швидко набрав більше 102 500 лайків і 38 000 ретвітів.

Світлина, яку опублікував користувач, супроводжується коментарем: «Вираз обличчя італійського перекладача, коли Трамп назвав президента Італії моцарелою і сказав що CШA і Ітaлія мають спільну кyльтурну і пoлітичну спадщину з часів Дpeвнего Pиму».

Прізвище президента ІталіїMattarella, і у твіті писали, нібито він переплутав його і назвав лідера країни «Моцарелою».

Після цього багато світових, і в тому числі українських ЗМІ, почали поширювати новини про те, що Трамп «назвав президента Італії моцарелою», хоча це не відповідає дійсності.

Те, що ця інформація є фейком, підтвердив Максим Скубенко, редактор VoxCheck. На своїй сторінці у Facebook він пояснив, чому поширювані новини на цю тему виявилися фековими.

«Що відбулося насправді.Ось тут (0:40 - 0:47) йогослова:"The United States and Italy are bound together by a shared cultural and political heritage dating back thousands of years, to ancient Rome". Перекладаємо:"США та Італія пов'язані спільною культурною та політичною спадщиною, що датується тисячами років, до Стародавнього Риму"», — написав він.

За словами пана Скубенка, під час перевірки інформації він проглянув всі відео із зустрічі і на жодному не почув, щоб Трамп так казав.

«Більше того, на тому ж відео він говорить прізвище президента Італії правильно (0:10).А такий вираз обличчя перекладачки практично в кожному моменті зустрічі. Наприклад ось короткий уривок відео. Уважно дивимося на емоції», — додав він.

В Україні фейк про це поширили переважно маловідомі сайти-клікбейти. Наприклад, Publika.ua, Povin.com.ua, PRportal.com.ua та інші.

Крім того, серед тих, хто поширив фейк, опинилися і всеукраїнські ЗМІ. Наприклад,  сайт «Сегодня», «Obozrevatel», «КП в Украине».

Цей же фейк поширив і проросійський пропагандистський сайт «Русская весна».

Нагадаємо, раніше ми писали, як деякі ЗМІ поширювали маніпулятивні новини про нібито втечу з України Порошенка та Кличка.

Окрім того, у соцмережах активно поширювали не ті фото із масштабних пожеж у Сибіру.

 

ms.detector.media