ms.detector.media
MediaSapiens
Михайло Федоров/Фото: Сайт Офісу президента
27.09.2019 12:50
«Глибше, ніж у Трампа». В команді Зеленського розповіли про виборчі технології у соцмережах
«Глибше, ніж у Трампа». В команді Зеленського розповіли про виборчі технології у соцмережах
Під час передвиборчої кампанії команда Володимира Зеленського використовувала технології глибокого таргетування у соцмережах, щоб доносити різні меседжі до різних аудиторій.

Про це в інтерв’ю «Українській правді» розповів віце-прем'єр з питань цифрової трансформації Михайло Федоров.

«Ми досить щільно використовували глибоке таргетування — з різними аудиторіями говорили про те, що конкретно цікавить дану цільову аудиторію. Це не було маніпуляцією, це було більше транслюванням нашої конкретної програми. Ми говорили студентам, що ми робимо для студентів, пенсіонерам — що ми робимо для пенсіонерів. Це називається глибоке таргетування. Нібито всі говорять, що Трамп завдяки цій технології переміг. Я не вважаю, що Трамп переміг через це. Я не вважаю, що ми через це перемогли. Але цю технологію, мені здається, ми допрацювали на рівень глибше, ніж це було в команді у Трампа», — розповів він.

Він також додав, що сегментувати цільову аудиторію вдалося зі значно меншим бюджетом.

«Не просто жінки, мами, пенсіонери. А, наприклад, чоловіки 30-35 років, які працюють в Uber. Ми намагалися максимально глибоко таргетувати для того, щоб наша комунікація була точковою», — зазначив Федоров.

Як повідомляв «Детектор медіа», VoxUkraine спільно з компанією Artellence дослідили, як боти коментують найпопулярніших політиків та новини про них у період з 1 травня по 8 липня 2019 року. У дослідженні зазначалося, що найбільше активних ботів — у Володимира Зеленського. Їх виявили майже 30 тис.

Михайло Федоров, який відповідав за цифрову комунікацію штабу Зеленського, заявляв, що його команда ніколи не користувалась ботами. Він також повідомляв про те, що на інтернет-кампанію витратили до $200 тис.

Раніше Федоров уже розповідав про те, як цифрові технології допомогли Зеленському виграти вибори.

 

ms.detector.media