ms.detector.media
MediaSapiens
MediaPost
19.08.2019 17:17
Сайти з фейковими новинами заробили на рекламі 235 млн доларів — дослідження
Сайти з фейковими новинами заробили на рекламі 235 млн доларів — дослідження
Рекламодавці витратили сотні мільйонів доларів на 20 000 сайтів з так званої «темної зони» мережі, повідомляють фахівці Global Disinformation Index.

Сайти з фейковими новинами заробили на рекламі $235 млн, повідомляє видання MediaPost з посиланням на Global Disinformation Index (GDI).

Повний звіт GDI буде опублікований у вересні, а зараз доступна тільки його частина. Втім, вже відомо, що за даними дослідження рекламодавці витратили суму в 235 мільйонів доларів на 20 000 сайтах.

Це ті сайти, які входять в так звану «темну зону» інтернету та в різній мірі та в різний період часу поширювали дезінформацію і фейкові новини.

На думку технічного директора GDI Денні Роджерса, загалом в інтернеті діє складна система програмних покупок реклами, тому невідомо, на який саме сайт потрапить реклама замовника.

«Рекламодавці дуже часто просто не уявляють, на яких саме сайтах з'явиться їх реклама», — сказав він.

Пан Роджерс порадив рекламодавцям вимагати «більшої прозорості від сайтів». Всього ж по всіх сайтах, які знаходяться в базі GDI, рекламодавці витратили близько 39 мільярдів доларів, йдеться у дослідженні.

«Детектор Медіа» зауважує: точно порахувати загальну кількість подібних сайтів складно, і вказані у дослідженні інтернет-ресурси — далеко не всі із сайтів подібної тематики, що існують у мережі. Мова у дослідженні йде тільки про сайти, що є у базі GDI.

Нагадаємо, «Детектор Медіа» раніше повідомляв, що через вміння писати фейкові новини дослідники обмежили доступ до нового штучного інтелекту.

ms.detector.media