ms.detector.media
MediaSapiens
bbc.com
29.07.2019 12:31
Гайки перекручують: російський міністр проти обмеження іноземного капіталу в «Яндексі»
Гайки перекручують: російський міністр проти обмеження іноземного капіталу в «Яндексі»
У Росії новий законопроект пропонує обмежити іноземну долю у «значимих інтернет-ресурсах». Це стосується, наприклад, компанії «Яндекс» і Mail.ru Group.

Як пише російський «Інтерфакс», 26 липня у Держдуму РФ внесли новий законопроект, який передбачає визначення «значимий інтернет-ресурс». Таким називають сайти та інформаційні системи, які дають своїм власникам можливість збирати інформацію про користувачів в Росії.

Визнавати ресурси «значущими» буде урядова комісія за пропозицією регулятора Роскомнагляду. Пропонується обмеження частки іноземного капіталу в таких компаніях на рівні 20 %.

Міністр зв’язку РФ Костянтин Носков вважає, що цей документ спрямований проти «Яндекса» і Mail.ru Group.

«Ці компанії існують завдяки тому, що свого часу держава не закрутило гайки. Я переконаний, що і зараз ці гайки перекручувати не потрібно. Я вже не кажу про те, що такі необдумані і необговорені ініціативи, які виливаються в публічну площину, негативно діють на тисячі кращих російських програмістів», — каже він.

Наприкінці 2018 року Держдума РФ також ухвалила в першому читанні аналогічний законопроект «про обмеження частки іноземного капіталу в новинних агрегаторах Росії» на рівні 20 %. Документ вносив той самий російський депутат — Антон Горелкин. «Яндекс» виступав проти законопроекту.

Нагадаємо, в Україні ресурси від «Яндекса» і Mail.ru Group заборонені рішеннями РНБО та Президента. Інтернет-провайдерів  зобов’язали блокувати доступ до російських соціальних мереж «Вконтакте» і «Одноклассники», інтернет-порталу «Яндекс» і його сервісів, а також поштового сервісу Mail.ru, ресурсів виробників програмного забезпечення «Лабораторія Касперського», «Доктор Веб», 1С та інших.

Раніше «Детектор медіа» повідомляв, що у Росії з’явився законопроект, який передбачає прив’язку електронної пошти до паспорта. Перед цим паспорти росіян прив’язали до акаунтів у месенджерах.

 

ms.detector.media