ms.detector.media
MediaSapiens
img.rasset
04.07.2019 12:46
Росія може заборонити продавати смартфони без російських програм
Росія може заборонити продавати смартфони без російських програм
Відповідний законопроект подали у Держдуму РФ. Офіційна мета — боротися зі зловживаннями іноземних компаній.

Якщо законопроект ухвалять, російські програми на смартфонах, комп’ютерах та смарттелевізорах мають бути встановлені «за замовчуванням». Автором документу є глава комітету Держдуми РФ з економічної політики, промисловості, інноваційного розвитку і підприємництва Сергій Жигарев.

Які саме це мають бути програми, поки невідомо. За порушення норм законопроект передбачає штрафи: 1,5-8 тис. доларів для фізичних осіб; 8-16 тис. доларів — для юридичних.

«Дождь» повідомляє, що офіційною метою такого документу «захист інтересів російських інтернет-компаній у зв'язку зі зловживаннями з боку великих іноземних компаній, що працюють в сфері інформаційних технологій».

Нагадаємо, раніше у Росії ухвалили закон щодо ізоляції Рунету. У пояснювальній записці автори документу пишуть, що він необхідний, аби захиститися від США. 

Також Росія прийняла два закони, які суттєво цензуруватимуть російський інтернет. Проти них вже виступила низка російських літераторів та журналістів, а 10 березня у Москві пройшов масовий мітинг за вільний інтернет. На ньому було затримано 16 осіб.

 

ms.detector.media