ms.detector.media
MediaSapiens
buzzfeednews.com
16.04.2019 11:45
Алгоритми YouTube вирішили, що пожежа у соборі Нотр-Дам неправдива
Алгоритми YouTube вирішили, що пожежа у соборі Нотр-Дам неправдива
У відеотрансляціях з пожежі у центрі Парижа онлайн-платформа додавала вікно, де йшлося про теракт 9/11 у Нью-Йорку. Так YouTube намагається боротися з поширенням неправдивої інформації, але цього разу, очевидно, вийшло не надто успішно.

Як пише Buzzfeed, на відео про пожежу у соборі з’являвся віджет з інформацією про теракт 11 вересня у США, коли літаки врізалися у хмарочоси. Невелике сіре вікно переводило користувачів на статтю енциклопедії Britannica, де йшлося про теракт.

Це функція більшого оновлення відеохостингу, яке покликане зменшити споживання користувачами неправдивої інформації.

Інформаційну панель про теракт на відео з собором прибрали після декількох годин, але cкриншоти почали публікувати користувачі Twitter.

Why in the world is @YouTube putting information about 9/11 underneath the Notre Dame livestream from @FRANCE24?

(Especially since it seems like, at least right now, ongoing renovations are the most likely cause, no indication of terror) https://t.co/A3HP36epxx pic.twitter.com/ZheCMC5pcG

— Joshua Benton (@jbenton) 15 апреля 2019 г.

I'm so glad we let tech platforms eat the journalism industry.

Now, I can sit and watch a live stream of Notre Dame burning while YouTube's fake news widget tells me about 9/11 for some reason. pic.twitter.com/FhAtE4DqtB

— Ryan Broderick (@broderick) 15 апреля 2019 г.

YouTube is suggesting viewers read about 9/11 during Notre Dame-related streams, for some reason pic.twitter.com/mqNxVs5BSe

— jordan (@JordanUhl) 15 апреля 2019 г.

Прес-секретар платформи пояснює, що такі «інформаційні панелі» активуються алгоритмами автоматично.

«Ці панелі запускаються алгоритмічно, і наші системи іноді роблять неправильний підбір матеріалів. Ми відключили ці панелі для прямих трансляцій, що пов'язані з вогнем», — зазначив він.

Такі підказки від YouTube поки що працюють лише у США та Південній Кореї. У описі до такої функції йдеться про те, що вона має стосуватися теми, про яку йдеться у відео. Інформацію для підказок алгоритм підбирає з таких джерел, як Britannica чи Wikipedia.

Нагадаємо, пожежа у Соборі Паризької Богоматері спалахнула увечері 15 квітня.  Частину будівлі вдалося врятувати, хоча її відновлення забере роки.

Раніше YouTube повідомив, що відключить коментарі під дитячими відео заради «захиститу дітей і сім'ї».

ms.detector.media