ms.detector.media
MediaSapiens
Скриншот з фільму
21.02.2019 13:30
Путін і мафія, ОМОН, ядерна зброя: німецький телеканал транслює три документальні фільми про Росію
Путін і мафія, ОМОН, ядерна зброя: німецький телеканал транслює три документальні фільми про Росію
Суспільно-правовий телеканал Німеччини ZDFinfo взяв до показу три документальні фільми про Російську Федерацію та її президента, але один з них в ефір поки не випустив.

Як пише DW, 20 лютого телеканал ZDFinfo випустив в ефір два документальні фільми: «Найманці Путіна — спецпідрозділи Росії» та «Нова холодна війна — більше ядерної зброї для Європи».

У першому фільмі мова йде про ОМОН — загін міліції особливого призначення Росії. Автори фільму побували на тренуваннях російських спецпризначенців та їхніх операціях. Вони називають ОМОН «одним з найважливіших і найкраще озброєним підрозділом путінської «особистої армії».

Другий фільм розкриває тему ядерного озброєння Європи. Творець стрічки Андреас Орт (Andreas Orth) спілкувався з експертами з Франції, Росії, Німеччини та США. Картина, зокрема, розкриває тему розміщення РФ та США своїх ракет у європейському регіоні.

20 лютого також мав вийти фільм «Путін та мафія» про зв’язки російського президента з мафіозними угрупуваннями. Утім ZDFinfo переніс показ цієї стрічки на 28 лютого, пояснивши це технічними причинами.

Журналіст Борис Райтшустер з посиланням на власні джерела написав у Facebook, що фільм телеканал зняв через «тиск згори». Зараз стрічка доступна до вільного перегляду у мережі (також німецькою).

Одна із співавторів фільму Анастасія Кириленко його метою називає прагнення донести інформацію про корупцію на вищому рівні влади РФ. Кириленко займається цією темою з 2010 року і разом з колегами наводить у фільмі приклади таких корупційних схем.

«Путін має намір довгий час залишатися при владі, бо боїться проведення розслідувань», — вважає журналістка.

Раніше фільм «Путін та мафія» показали у Швейцарії, Данії, Естонії, Польщі та Нідерландах.

Телеканал ZDFinfo зазначає, що стрічку про ядерну зброю ще раз покаже 26 лютого, а 28 лютого повторить трансляцію фільму про ОМОН.

Нагадаємо, у вересні минулого року вийшов документальний фільм «Активні заходи» (Active Measures), який  розповідає, зокрема, про втручання Росії у вибори США у 2016-му.

ms.detector.media