ms.detector.media
MediaSapiens
Скриншот запису "Крим.Реалії"
08.02.2019 18:08
На прохання Роскомнагляду YouTube вимагає у «Крим.Реалії» видалити відео про переслідування кримчан
На прохання Роскомнагляду YouTube вимагає у «Крим.Реалії» видалити відео про переслідування кримчан
Відеоплатформа Google вимагає у «Крим.Реалії» видалити відеозапис програми про переслідування в анексованому Криму громадян України за звинуваченнями у зв'язках з релігійною організацією «Хізб ут-Тахрір», забороненої в Росії.

YouTube надіслав листа до редакції «Крим.Реалії», в якому поінформував, що на прохання Роскомнагляду може заблокувати відеозапис радіопрограми «Куди котиться «справа Хізб ут-Тахрір». Матеріал був розміщений на відеоплатформі в червні 2016 року.

«Роскомнадзор додав цю URL адресу до забороненого списку матеріалів... Якщо ви не видалите контент, компанія Google може бути змушена заблокувати контент», — йдеться у листі.

В програмі адвокат Олександр Попков розказав про російський судовий процес над громадянами України в анексованому Криму, фігурантами «справи Хізб ут-Тахрір». Зокрема, йшлося про кримськотатарського активіста та правозахисника Еміра-Усеїн Куку. На території України організація «Хізб ут-Тахрір» не заборонена.

«Редакція «Крим.Реалії» письмово проінформувала компанію YouTube, що відео не містить забороненої символіки, закликів до порушення законів або масових заворушень. В ефірі радіопрограми ведучий і адвокат інформували слухачів про кримінальні справи, порушені російськими слідчими проти громадян України, які живуть на території анексованого Криму, яких підозрюють у причетності до організації «Хізб ут-Тахрір», — пише  видання.

Раніше аналогічний лист від YouTube отримав український Центр журналістських розслідувань. Відеоплатформа також вимагала у Центру видалити сюжет про кримського політв'язня-правозахисника Емір-Усеіна Куку.

Міністерство інформаційної політики України надіслало до Google і YouTube листи, де закликало не піддаватися на зловживання Росії правилами відеохостингу. МІП наголошує: Російська Федерація таким чином намагається обмежити свободу слова.

Також «Детектор медіа» писав, що нещодавно Роскомнагляд повідомив про  «налагодження конструктивного діалогу і співпраці» з Google щодо видалення забороненого в Росії контенту.  

ms.detector.media