ms.detector.media
MediaSapiens
25.01.2019 16:41
Українська «Вікіпедія» святкує 15 років і запускає «Вікімарафон»
Українська «Вікіпедія» святкує 15 років і запускає «Вікімарафон»
26-30 січня триватиме «Вікімарафон» з написання статтей у вільну енциклопедію. Учасникам акції обіцяють подарувати сувеніри.

Громадська організація «Вікімедіа Україна» пропонує усім охочим долучитися до написання матеріалів на «Вікіпедію» у рамках «Вікімарафону». Акція триватиме з 26 по 30 січня. Вона приурочена 15-річчю української «Вікіпедії», 11-річчю кримськотатарської «Вікіпедії» і 18-річчю «Вікіпедії» англійською.

«Якби кожен читач "Вікіпедії" написав бодай одну корисну статтю, ми б мали понад 1 млн корисних статей вже сьогодні», — пишуть організатори.

В рамках кампанії також проведуть «Вікізустрічі» по всій Україні, де можна буде навчитися редагувати «Вікіпедію» і створити свою статтю. Крім того, на заходах буде можливість поспілкуватися із досвідченими вікіпедистами.

«Розкажіть про вашу участь у "Вікімарафоні" з додаванням до повідомлення хештегу #Вікімарафон, #ЯпишуВікіпедію, щоб ваше повідомлення було легше знайти та поділитись на наших сторінках», — закликають організатори.

Раніше «Детектор медіа» писав, що українська «Вікіпедія» лідирує за кількістю новостворених статей у світі.

Також засновник ГО «Вікімедіа Україна» в інтерв’ю «Детектору медіа» розповідав про ієрархію редакторів віртуальної енциклопедії та протистояння в поглядах, найбільш контраверсійні статті й чому українці досі більше читають російськомовну версію.

ms.detector.media