ms.detector.media
MediaSapiens
theverge.com
18.01.2019 11:58
Google показала, як виглядатимуть «останні новини» в ЄС через директиву про авторське право
Google показала, як виглядатимуть «останні новини» в ЄС через директиву про авторське право
Директива Європейського Союзу про авторське право, зокрема, забороняє пошуковикам безкоштовно використовувати фрагменти текстів видань.

Тестові скриншоти з’явилися на сайті Search Engine Land. У них компанія Google показує, якими можуть бути результати пошуку на запит «останні новини». Як видно зі скриншотів, дотримуючись Директиви ЄС, пошуковик буде змушений подавати в Європі лише назви видань та не може їх супроводжувати фрагментами текстів чи фотографіями.

Джерело скриншотів: searchengineland.com

Директиву про авторське право вже схвалив Європейський парламент. 18 січня за неї має голосувати Рада Європи. Якщо відомство проголосує схвально, Рада та Парламент перейдуть до фінального обговорення. Документ ще може зазнати змін.

Остаточне голосування за Директиву має відбудетися у березні. У випадку її прийняття, імплементація нових правил у національне законодавство країн розпочнеться у 2021 році.

Дієго Наранхо (Diego Naranjo), представник асоціації «Європейські цифрові права» (EDRi), у коментарі для The Verge назвав скриншоти від Google з одного боку залякуванням, але з іншого — реальним ефектом Директиви.

«Детектор медіа» писав, що в ІТ-компаній найбільше занепокоєння викликають статті 11 та 13 документу. Стаття 11 має на меті надати видавцям та медіа можливість заробляти гроші, коли такі компанії, як Google, посилаються на їхні історії. Стаття 13 вимагає від інтернет-платформ, як YouTube чи Facebook, блокувати неліцензований контент від користувачів, який захищений авторським правом.

У листопаді минулого року Річард Гіґрас (Richard Gingras), віце-президент пошукової системи новин від Google, навіть прогнозував закриття Google News в Європі через Директиву. У грудні він заявляв, що у випадку необхідності сплачувати за частини тексту виданням, Google надаватиме перевагу великим ЗМІ, що буде не зовсім чесно щодо малих медіа.

ms.detector.media