ms.detector.media
MediaSapiens
img.thedailybeast.com
17.01.2019 19:26
У Facebook та Instagram зупинили російську інформаційну кампанію проти України
У Facebook та Instagram зупинили російську інформаційну кампанію проти України
Керована з Росії мережа фейкових акаунтів поширювала в Україні повідомлення про НАТО, протести, охорону здоров’я, навчальні заклади.

Як пише компанія в офіційному блозі, 17 січня вона видалила 107 сторінок, груп та акаунтів з Facebook та 41 акаунт в Instagram. Ця мережа керувалась з Росії, але менеджери видавали себе за українців.

«Фейкові акаунти поширювали новини на різні теми: погоду, протести, НАТО, охорону здоров’я чи навчальні заклади. Ми помітили деякі технічні особливості російської активності, що схожа на ту, яку ми бачили під час проміжних виборів у США 2018 року. Тоді ми її характеризували як діяльність російського Агентства інтернет досліджень (фабрики тролів. — ДМ)», — йдеться у повідомленні Facebook.

Приклади поширених повідомлень російською мережею сторінок та акаунтів

Компанія повідомляє, що за однією чи більше видалених Facebook-груп стежили 180 тис. користувачів. В Instagram таких було 55 тис. юзерів.

Всього на рекламу російська мережа витратила $25 тисяч, за яку сплатили а рублях. Перша рекламна кампанія була створена у січні 2018, остання — у грудні.

Окрім інформаційної атаки в Україні, Facebook також припинила подібні дії РФ і в інших країнах: Румунії, Латвії, Естонії, Литві, Вірменії, Азербайджані, Грузії, Таджикистані, Узбекистані, Казахстані, Молдові.

Всього тут було видалено 364 сторінки та акаунти, що керувалися з Росії.

«Адміністратори сторінок і акаунтів переважно видавали себе за незалежні сторінки з новинами чи загальними інтересами: погода, подорожі, економіка, політика... Незважаючи на їхнє самопредствалення ми виявили, що ці сторінки та акаунти були пов’язані з працівниками Sputnik(пропагандистське медіа РФ. — ДМ). Деякі з цих сторінок часто постили інформацію проти НАТО, протестів та виступали проти корупції», — пише компанія.

На рекламу у цих країнах витратили $135 тисяч. За однією чи більше видалених сторінок слідкували 790 тисяч користувачів соціальної мережі.

Нагадаємо, раніше «Детектор медіа» писав про дослідження, яке аналізувало роботу компаній, що спеціалізуються на маніпуляціях в соціальних мережах. Дослідники виявили, що на цьому ринку в Україні є три сегменти ціни/якості.

ms.detector.media