ms.detector.media
MediaSapiens
heise.cloudimg.io
19.11.2018 12:47
У Росії анонімність в месенджерах назвали небезпекою і «маркетинговим прийомом»
У Росії анонімність в месенджерах назвали небезпекою і «маркетинговим прийомом»
Керівник Роскомнагляду вважає загрозою безпеці збереження конфіденційності осіб у сервісах для обміну повідомленнями.

Про це очільник російського відомства Ігор Жаров написав у колонці для ТАСС. На його думку, анонімні переписки громадян можна порівняти із супермаркетом, де покупців прагнуть обдурити. Натомість примусове розкриття осіб у месенджерах — як базар біля будинку, де він «знає в обличчя усіх продавців» і тому їм довіряє.

Ігор Жаров вважає анонімність «макетинговим прийомом», бо месенджери запитують доступ до списку контактів користувачів. Чиновник називає анонімність у месенджерах причиною «різних неприємних і небезпечних явищ» і перешкоджанням роботі правоохоронців.

Нагадаємо, раніше у Росії уряд видав постанову згідно якої припиняється анонімне користування месенджерами. З травня наступного року месенджер має за номером телефону дізнатися у оператора зв’язку, чи є такий абонент. Відповідь мають надати за 20 хвилин. В Росії SIM-картки продають лише за паспортом.

Також повідомлялося, що у різних областях РФ поліція проводить тендери на закупівлю систем моніторингу соціальних мереж. Вони зберігають архіви дописів і зможуть викрити авторів телеграм-каналів.

Варто додати, що у РФ 2017 року за «екстремізм» осудили  більше 600 людей. Часто такі справи відкривають через пости в інтернеті. Наприклад, цього року за репости жартів у соціальній мережі судять жителя Санкт-Петербурга. Йому загрожує до 5 років позбавлення волі. «Детектор медіа» писав про активістку, яку слідчі почали перевіряти через феміністичні дописи у «ВКонтакте». Їх російські правоохоронці розцінюють як «розпалювання ненависті».

У квітні через три твіти адвокатського статусу позбавили  Марка Фейгіна, який у Росії захищає українського політв’язня Романа Сущенка.

 

ms.detector.media