ms.detector.media
MediaSapiens
Один із дописів, створених фейковим акаунтом
18.10.2018 11:09
Twitter опублікувала базу з майже 4 тисяч акаунтів російських «тролів»
Twitter опублікувала базу з майже 4 тисяч акаунтів російських «тролів»
Соцмережа Twitter оприлюднила базу з чотирьох тисяч акаунтів, які могли бути причетними до інформаційних операцій з 2016 року й повний архів їхнього контенту.

Компанія повідомила в своєму блозі, що публікує базу даних, виконуючи обіцянку Конгресу США та громадськості для розслідування цієї діяльності та подальшого дослідження контенту «тролів» науковцями.

У Twitter повідомили, що 3841 аккаунт можуть мати відношення до російського «Агентства інтернет-досліджень», більш відомого як «фабрика тролів». Ще 770 профілів, ймовірно, базуються в Ірані».

Ці акаунти сумарно поширили понад 10 мільйонів повідомлень та понад 2 мільйонів зображень, гіфок і тралсляцій у Periscope. Перші випадки активності цих акаунтів мали місце ще 2009 року.

Допис з одного з дезінформаційних акаунтів у Twitter. Допис перекладається так: «Вам не потрібні ці екзитполи..Дональд Трамп переміг! Ви можете прочитати це на обличчі Білла Клінтона..».

«Зрозуміло, що інформаційні операції та узгоджена неавтентична діяльність не припиняться. Подібні тактики існують набагато довше, ніж Twitter, вони будуть адаптуватися та змінюватися відповідно до геополітики та появи нових технологій...Ми будемо продовжувати активно боротися зі спробами підірвати цілісність Twitter, співпрацюючи з громадянським суспільством, урядами, колегами за нашою галуззю та дослідниками, щоб покращити колективне розуміння скоординованих спроб втрутитися в публічну дискусію. Ми постійно прагнемо покращити нашу власну здатність виявляти, розуміти та нейтралізувати ці кампанії настільки швидшо та ретельно наскільки це можливо технічно», – повідомили в компанії.

Пост з одного з дезінформаційних акаунтів у Twitter. Напис на футболці перекладається так: «Обама називає мене причепливим, Гілларі – жалюгідним, терористи – невірним, а Трамп – американцем». Допис під фото перекладається: «Чудова футболка!».

Пост з одного з фейкових акаунтів у Twitter. Він перекладається так: «Поліцейські вбили 68 людей за 22 дні з часу, коли #Kaepernick почали протестувати. 68 за 22 дні...не маю слів». 

Допис з одного з дезінформаційних профілів у Twitter. Пост перекладається так: «Ретвітни, якщо вважаєш, що Дональд Трамп повинен додати Джорджа Сороса до списку найбільш розшукуваних ФБР людей».

Раніше соцмережа вже публікувала переліки підозрілих аканутів і зразки їхніх дописів, а також запровадила інформування користувачів, чи взаємодіяли вони з «тролями». У серпні Twitter розповіла про дезінформаційну кампанію з Ірану. Того місяці компанія заблокувала 770 профілів, яких модератори мережі вважають причетними до «скоординованої маніпуляції».

5 вересня генеральний директор компанії Twitter Джек Дорсі виступив на слуханнях комітету з розвідки сенату США.Там пан Дорсі зокрема зазначив, що компанія розмірковує про те, щоб маркувати акаунти ботів, але зауважив, що їх часом складно відрізнити від профілів звичайних людей. Очільник Twitter визнав, що розповсюдження дезінформації закордонними урядами через сервіс «цілком імовірне».

А британське видання The Guardian підрахувало, що медіа країни цитували твіти російських «тролів» понад 100 разів.

ms.detector.media