ms.detector.media
MediaSapiens
thenextweb.com
09.10.2018 17:37
Вірусне російське відео проти менспредінгу може бути фейком
Вірусне російське відео проти менспредінгу може бути фейком
Російський ролик, який начебто виступає проти менспредінгу (звички чоловіків широко розставляти ноги у громадському транспорті), насправді викликав лють до фемінізму.

Про це пише The Verge, вказуючи, що відео — фейк. Його нібито створила 21-річна Анна Довгалюк та опублікувала на своєму YouTube каналі (зараз ролик видалений). Після цього відео поширив, зокрема, ресурс In The Now. На його сторінці Facebook відео набрало вже 6,6 млн переглядів.

У ролику модель Марія Рейн підходить до «випадкових жертв» і поливає їх водою з відбілювачем на знак протесту.

Сайт «ЄС проти дезінформації», який спеціалізується на розвінчуванні кремлівської дезінформації пише, що ресурс In The Now керується з Москви. «In The Now успішно транслює елементи російської дезінформації на широку міжнародну аудиторію. Більшість користувачів, які споживають цей контент не усвідомлюють, що це пропаганда РФ», — зазначає сайт.

Російське видання «Бумага» зазначає, що відео, ймовірно, було зняте студією My Duck’s Vision, яка створює вірусний контент. Її пов’язують з Кремлем. І хоча сама студія заперечує свою причетність до ролика, її співзасновник Артур Гальченко опублікував його у себе на сторінці «Вконтакте».

Про те, що відео є постановочним написав у російські соціальній мережі «Вконтакте» і один з «постраждалих чоловіків» Станіслав Кудрін:  «На нас виливали воду. Плюс спав в капюшоні теж я. Звісно, постановка. Те почуття, коли приходиш на зйомку з двома запасними штанами, а йдеш з зарплатою». Але згодом він видалив свою сторінку у соціальній мережі.

Джерело: Бумага

Насправді відео зробило те, що, мабуть, планувалося: підбурило настрої антифемінізму. "Це не протест, а напад", — йдеться в одному з топ-коментарів до відео у Facebook. Депутат Держдуми Росії Віталій Мілонов після ролика назвав фемінізм «маразмом з точки зору нормальної людини» і запропонував прирівняти його до екстремізму.

Нагадаємо, раніше «Детектор медіа» писав, що у США на компанію Facebook та групу з 10 роботодавців подали до суду через таргетування на чоловіків рекламних оголошень про роботу.

ms.detector.media