ms.detector.media
MediaSapiens
agora.md
27.09.2018 12:15
Великі ІТ-компанії ухвалили кодекс про спільну боротьбу з дезінформацією в ЄС
Великі ІТ-компанії ухвалили кодекс про спільну боротьбу з дезінформацією в ЄС
Google, Facebook, Twitter, Mozilla та рекламні компанії виступили з кодексом, у якому взяли на себе зобов'язання вживати заходів та інвестувати у нові технології для боротьби з поширенням онлайн-фейків у країнах ЄС.

Значною мірою це викликано прагненням запобігти втручанню в вибори у країнах Європи в 2019 році, пише видання Bloomberg.

Підписанти презентували кодекс Європейській комісії, яка в квітні закликала соціальні медіа та великі інтернет-платформи представити план щодо зменшення поширення дезінформації в інтернеті. 

Згідно нового кодексу компанії будуть інвестувати у продукти, технології та програми, які допомагають людям у Європі приймати обгрунтовані рішення, коли вони стикаються з новинами в інтернеті, які можуть бути неправдивими. Також підписанти зобов'язалися надавати пріоритет автентичній інформації в результатах пошуку і робити різні точки зору більш помітними для користувача.

Крім того, ІТ-компанії пообіцяли, що будуть спільно з медіа намагатися розробляти показники надійності інформації і запобігати поширенню реклами з дезінформацією, наприклад, шляхом обмеження рекламних послуг для груп та партій, які постійно викривлюють інформацію онлайн. Підписанти кодексу також погодились за певних обставин допомагати рекламодавцям відстежувати розміщення оголошень і пообіцяли щороку публікувати звіт про здійснені кроки задля боротьби з поширенням фейків, який передаватиметься незалежним експертам.

Група експертів зі ЗМІ та асоціацій споживачів, створена для оцінки плану дій технологічних компаній, заявила, що кодекс «не містить чітких і значущих зобов'язань і вимірюваних цілей, отже, не матиме й можливості контролювати процес». Група закликала ЄС уважно стежити за ситуацією.

Коментуючи публікацію цього «кодексу» для «Радіо Свобода», єврокомісарка з цифрової економіки Марія Ґабріель заявила, що ЄС намагається особливо акцентувати увагу на прозорості спонсорів контенту. Зокрема йдеться про публічну рекламу, надання споживачам можливості повідомляти про неправдиву інформацію, а також обмеження можливостей ініціаторів дезінформації.

«Традиційні ЗМІ та європейські суспільства нині постали перед викликом поширення дезінформації. Те, що нині опублікований "кодекс поведінки", є першим випадком у світі, коли на нашу вимогу компанії погодились на багато саморегулюючих стандартів боротьби з дезінформацією у всьому світі на добровільній основі», – відзначила пані Ґабріель.

Вона повідомила також, що протягом двох тижнів Єврокомісія проаналізує «всі пункти та додатки» цього документа і за необхідності представить «додаткові напрямки роботи».

Коментуючи, те, як зусилля ЄС у боротьбі із дезінформацією можуть стати прикладом для таких держав, як Україна, Марія Ґабріель зазначила, що «не хотіла б щоб одне дерево ховало за собою цілий ліс. «Це проблема кожного, всієї Європи, тож саме у цьому напрямку я намагатимуся продовжувати свої дії», – сказала єврокомісарка.

Нагадаємо, в серпні єврокомісар з безпеки Джуліан Кінг заявив, що ЄС представить законопроект, який зобов'язуватиме інтернет-компанії оперативно знаходити і видаляти екстремістські публікації.

ms.detector.media