ms.detector.media
MediaSapiens
wwf.eu
21.06.2018 11:06
Комітет Європарламенту підтримав директиву, що допоможе журналістам отримувати гідну платню
Комітет Європарламенту підтримав директиву, що допоможе журналістам отримувати гідну платню
У середу (20 червня) профільний Комітет Європейського парламенту проголосував за нові зміни до законодавства про авторське право.

Як пише The Guardian, у Європарламенті відкидають закиди від представників технологічних компаній про те, що нові правила перетворять «інтернет на інструмент для нагляду та контролю».

Схвалена Директива передбачає перекладання відповідальності за порушення авторських прав з користувачів на платформи, куди завантажують контент. Тепер, наприклад, від Google та Microsoft вимагатимуть сканувати матеріали перед завантаженням на предмет порушення авторських прав.  

Проти цієї Директиви — а саме Статті 13 у ній — виступають відомі діячі технологічного світу та громадські активісти. Серед підписантів тематичного листа до президента Європарламенту є й співзасновник Вікіпедії Джиммі Вейлс (Jimmy Wales).

Навіщо Директиву ухвалюють і в чому проблема?

Зміни до законодавства ЄС вносять через необхідність адаптувати його під еру Facebook та Google. Планується, що це допоможе «авторам, виконавцям та журналістам отримувати гідну платню за свою роботу». Тепер, зокрема, відеоплатформа YouTube повинна буде платити мільярди доларів співакам за те, що використовує їхню музику.

Однак критики бояться, що нове законодавство гальмуватиме свободу висловлення поглядів, зменшивши можливості інтернет-користувачів ділитися вмістом. Деякі законодавці стверджують, що навіть меми будуть заборонені, оскільки юзерам доведеться брати власні фотографії та надавати дозвіл іншим використовувати їх. Подібні нововведення можуть також сильно вплинути на творців реміксів та онлайн-стримерів.

Це ще не закон

Поки що за пропоновані зміни проголосував тільки профільний Комітет Європарламенту. Директива має бути погоджена із урядами 28 країн ЄС, але схвалення від Комітету зменшує шанси на серйозні зміни.

Також законопроект у липні має схвалити або відхилити сам Європарламент. Остаточне голосування заплановане на кінець року.

Нагадаємо, раніше MediaSapiens писав, що Європарламент закликає інституції ЄС відмовитися від продуктів Kaspersky Lab.

ms.detector.media