ms.detector.media
MediaSapiens
itc.ua
04.06.2018 14:12
Google припинить співпрацю з Пентагоном – ЗМІ
Google припинить співпрацю з Пентагоном – ЗМІ
Компанія Google закриє проект з військової співпраці з оборонним відомством США під назвою Maven, проти якого виступили тисячі співробітників.

Про це повідомила ВВС з посиланням на джерела в компанії.

Про це працівникам начебто повідомила керівник Google Clouds Діана Грін (Diane Greene) 1 червня.

За даними ЗМІ, контракт Google із Пентагоном, розмір якого оцінюється в $ 10 млн, закінчиться в березні наступного року й не буде продовжений. Компанія офіційно не коментує ці повідомлення.

У рамках проекту Maven Google розробляла штучний інтелект для аналізу відеозаписів й зокрема ідентифікації на них людей та об'єктів.  

Однак медіа про технології Gizmodo повідомило, що Google поки остаточно не відмовилася від проекту й можливо в майбутньому буде співпрацювати із військовим відомством США.

Минулого тижня до видання The Intercept також потрапили листи керівників різних команд Google, в яких йшлося про те, що цей проект може стати початком активної співпраці з Пентагоном (до $ 250 млн на рік), а також висловлювалися побоювання щодо того, якою буде реакція громадськості та ЗМІ на повідомлення про Maven.

Нагадаємо, у квітні понад три тисячі працівників Google підписали відкритий лист до керівництва корпорації, в якому вимагали відмовитися від участі в програмі з розробки штучного інтелекту для бойових безпілотників. 

З цього ж приводу Коаліція технічних працівників (Tech Workers Coalition) у квітні запустила петицію з вимогою до Google відмовитися від роботи над Maven.

Понад 90 науково-дослідних працівників у сфері штучного інтелекту, етики та інформатики поширили відкриту заяву, в якій закликали Google припинити свою роботу над проектом Maven та підтримати міжнародний договір про заборону автономних систем зброї.

У травні близько десятка працівників Google вирішили звільнитися на знак протесту проти участі компанії у військовій програмі Міністерства оборони США.

ms.detector.media