ms.detector.media
MediaSapiens
Скріншот відео Youtube-блогера Адама Салеха (ADAM SALEH)
04.05.2018 16:32
ВВС виявила на YouTube тисячі роликів із рекламою компанії з написання рефератів, яка базується в Україні
ВВС виявила на YouTube тисячі роликів із рекламою компанії з написання рефератів, яка базується в Україні
Британська медіакорпорація BBC виявила понад 1400 роликів на YouTube, що рекламують послуги компанії з написання навчальних робіт EduBirdie, яка має офіси в Україні.

Про це йдеться в розслідуванні журналістів Бранвен Джеффріс (Branwen Jeffreys) та Едварда Мейна (Edward Main).

Дослідження BBC Trending виявило понад 1400 відеороликів, які мають загалом понад 700 мільйонів переглядів, що містять рекламу EduBirdie, яка заохочує шахрайство серед студентів та школярів.

Компанія EduBirdie має офіси в Україні, але пропонує свої послуги учням та студентам у всьому світі.

Журналісти виявили, що реклама компанії з'являється у відео на каналах YouTube різноманітної тематики, зокрема про розіграші, знайомства, ігри, музику та моду.

EduBirdie платила за рекламу популярним YouTube-блогерам, деяким з яких лише 12 років. 

Послуги компанії зокрема рекламували такі зірки як Адам Салех (Adam Saleh), чий канал має 4 млн підписніків, та геймер JMX, у якого їх 2,5 млн. тПісля розслідування BBC обидва наразі вилучили відео з рекламою EduBirdie з YouTube. ВВС також звернулася до матері одного 12-річного блогера, який рекламував компанію для своїх 200 тисяч підписників. Вона також її видалила.

Виявилося, що каналам з десятками тисяч підписників компанія могла пропонувати сотні доларів за кожну рекламу.

Проте мова йшла не про чітко маркеровані рекламні ролики, поширені на каналах YouTube. Замість цього, як правило, відеоблогер робив паузу у своєму відео, щоб особисто прорекламувати EduBirdie, обіцяючи, що компанія зробить за гроші реферат на «відмінно».

Деякі блогери також додавали, що такі послуги дозволять звільнити час для відеоігор або ж наркотиків.

Один з британських YouTube-блогерів Alpay B закликає глядачів до одного зі своїх відеороликів: «Не витрачайте час на те, щоб робити реферати, нехай ці люди зроблять це для вас».

У коментарі ВВС він зазначив: «Буде учень шахраювати чи ні —  це цілковито його вибір. Ви не можете звинувачувати EduBirdie або авторів, які їх рекламують, адже у кожен займається своєю справою».

BBC замовила EduBirdie написання двох робіт: з англійської літератури для здобуття шкільного сертифікату GCSE та курсової для студентів першого курсу.

Медіа отримало дві готові роботи, в які залишалось лише вписати ім'я студента.

Реферат GCSE отримав оцінку «C» або 5/6, а університетське завдання — 60%. Це не зовсім та «відмінна» оцінка, яку обіцяє своїм клієнтам EduBirdie.

Компанією EduBirdie керує інша компанія під назвою Boosta, якій належать кілька вебсайтів, що пропонують послуги з написання рефератів.

У своїй заяві вони заявили: «Ми не можемо нести відповідальність за те, що люди, які мають влив у соцмережах, говорять на своїх каналах. Ми надаємо їм повну свободу щодо того, як вони будуть представляти платформу EduBirdie своїм глядачам, щоб це було для них актуально.Ми усвідомлюємо, що багато людей, як правило, копіюють звернення інших, у яких увага зосереджена на тому, щоб "хтось зробив ваші домашні завдання для вас", але це їхній творчий вибір».

В EduBirdie також додали, що на їхньому сайті міститься застереження, що надані ними роботи мають використовуватися лише як зразок або довідник.

«Автори YouTube можуть використовувати платну рекламу у своєму контенті лише у тому випадку, якщо продукт або послуга, які вони рекламують, відповідають нашій рекламній політиці, — заявив речник YouTube. — Ми не дозволяємо рекламу написання рефератів, тож ми видалятимемо платні реклами таких послуг, якщо будемо їх виявляти».

У компанії також додали, що пояснять блогерам, що в рекламних відеороликах не має бути заохочення нечесної діяльності.

Міністр у справах університетів, науки, досліджень та інновацій Британії Сем Джима (Sam Gyimah) переконаний, що платформа YouTube та її блогери несуть моральну відповідальність за випадок із EduBirdie. Він також заявив, що шокований змістом та масштабом роликів із рекламою EduBirdie.

«Це вочевидь неправильно, адже дозволяє й легітимізує обман у потенційно в промислових масштабах», — сказав пан Джима, додавши, що маркетинг EduBirdie шкідливий ще й тим, що подає шахрайство як «вибір стилю життя».

Як зазначає ВВС, послуги з написання рефератів не є незаконними, але якщо студенти здають виконаним кимось іншим роботу, їм загрожує дисциплінарне покарання. 

ВВС нагадує, що власне дослідження Google виявило, що YouTube-блогери ефективніше рекламують продукти, ніж знаменитості.

Нагадаємо, у лютому YouTube припинила транслювати рекламу на каналі Логана Пола (Logan Paul). Причиною для такої різкої реакції стало відео блогера під назвою «Ми знайшли мертве тіло в японському лісі самогубців», на якому дійсно було видно тіло мертвої людини. Після різкої критики блогер видалив відео, вибачився та оголосив про перерву в роботі. Проте за місяць після інциденту Логан Пол почав публікувати нові відео, але в YouTube ними залишились незадоволені. Компанія вказує на те, що блогер намагався монетизувати ролик, який очевидно порушує правила YouTube. На відео він б'є електрошокером двох мертвих щурів та виймає з води рибу, аби продемонструвати на ній серцево-легеневу реанімацію.

Як писав MediaSapiens, на початку року YouTube посилила вимоги для блогерів, які хочуть монетизувати свої відео.

ms.detector.media