ms.detector.media
MediaSapiens
ABC News/ The Associated Press
19.04.2018 12:22
Вбивство журналіста Яна Кучака розслідуватиме міжнародна група
Вбивство журналіста Яна Кучака розслідуватиме міжнародна група
Генеральна прокуратура Словаччини уклала угоду про створення міжнародної команди, яка працюватиме над розслідуванням вбивства словацького журналіста Яна Кучака.

Прес-секретарка прокурора Яроміра Чизмара (Jaromír Čižmár) повідомила, що угода була підписана у середу в Гаазі. До команди увійдуть італійські судові орган, представники Європолу та агентства Євроюсту, яке координує боротьбу з організованою злочинністю в Європі.

Вчора стало відомо, що глава поліції Словаччини Тібор Гаспар (Tibor Gaspar) погодився піти в відставку, якої від нього вимагали десятки тисяч громадян через те, що вбивство журналіста Яна Кучака залищається досі нерозкритим.

Прем'єр-міністр Словаччини Петер Пеллегріні запевнив, що відставка Тібора Гаспара ніяк не вплине на прогрес у розслідуванні вбивства журналіста.

Нагадаємо, тисячі словаків виходять на антиурядові мітинги з кінця лютого. Востаннє великий протест відбувся цієї неділі, 15 квітня. Близько 30 тисяч людей вийшли на площі Братислави та Гуменного, вимагаючи повного розслідування вбивства журналіста Яна Кучака та відставки Тібора Гаспара.

Як писав MediaSapiens, тіла Яна Кучака та його нареченої Мартіни Кушнірової (Martina Kusnirova) знайшли 25 лютого в їхньому помешканні неподалік міста Трнава. Їх обох застрелили. Найбільш вірогідним мотивом злочину правоохоронці назвали професійну діяльність Яна Кучака. 27-річний журналіст розслідував корупцію та зв'язки високопосадовців із італійською мафією. Це перший випадок вбивства журналіста в історії Словаччини. Після в цього в країні розпочалася політична криза.

ms.detector.media