ms.detector.media
MediaSapiens
TASR
15.03.2018 16:13
Прем'єр-міністр Словаччини йде у відставку через кризу після вбивства журналіста
Прем'єр-міністр Словаччини йде у відставку через кризу після вбивства журналіста
Президент Словаччини Андрей Кіска (Andrej Kiska) підтримав пропозицію прем’єр-міністра Роберта Фіцо (Robert Fico) щодо відставки за умови, що наступного прем’єра буде обрано з керівної партії Smer.

Про це повідомляє Reuters.

Нагадаємо, 13 березня, партія Most-Hid заявила, що ініціює дострокові вибори через політичну кризу, яка виникла в країні.

Як писав MediaSapiens, Словаччину збурило перше вбивство журналіста в її історії: 25 лютого знайшли застреленими розслідувача Яна Кучака (Jan Kuciak) та його дівчину Мартіну Кушнірову (Martina Kusnirova). Протести  з вимогою відставки уряду Роберта Фіцо за участі десятків тисяч людей відбувалися по всій країні.

Планувалося, що 19 березня парламент країни проведе голосування про вотум недовіри прем’єр-міністрові.

Однак, як повідомляє «Європейська правда», 14 березня Роберт Фіцо заявив, що готовий піти у відставку й поставив три умови: посада прем'єр-міністра повинна залишитися за партією Smer, а президент — пообіцяти поважати коаліційну угоду та результати виборів 2016 року. Президент Словаччини Андрій Кіска погодився на це й доручив сформувати новий уряд заступнику пана Фіцо з питань інвестицій Петеру Пеллегріні (Peter Pellegrini) також із партії SMER.

Нагадаємо, тіла Яна Кучака та Мартіни Кушнірової (Martina Kusnirova) знайшли 25 лютого в їхньому помешканні неподалік міста Трнава. 26 лютого словацький уряд пообіцяв виплатити винагороду в €1 млн за будь-яку інформацію, яка допоможе у розслідуванні подвійного вбивства. 

Президент Словаччини Андрей Кіска заявив, що після цієї події країна потребує переформатування уряду або ж проведення нових парламентських виборів. 

Через політичну кризу у відставку пішли міністр внутрішніх справ Словаччини Роберт Калінак (Robert Kalinak) та міністр культури Марек Мадярич (Marek Maďarič), який відповідає за свободу слова в країні.

У рамках розслідування злочину було затримало сімох людей, проте згодом їх всіх звільнили через нестачу доказів. Згодом поліція країни повторно затримала італійського підприємця Антоніна Вадалу (Antonin Vadalu), який був одним з фігурантів розслідування Яна Кучака.

Американське ФБР, британський Скотленд-Ярд, Європол, а також чеська та італійська поліція допомагають словацьким слідчим знайти винних у вбивстві Яна Кучака та Мартіни Кушнірової.

Колеги Яна Кучака продовжують вести розпочаті ним розслідування, які стосуються корупції у Словаччині, а також зв'язків представників влади із італійською мафією.

Словацькі ЗМІ називали протест у Братиславі найбільшим з часів Оксамитної революції 1989 року. 

ms.detector.media