ms.detector.media
MediaSapiens
02.03.2018 14:43
Речниця Держдепартаменту США відмовилася відповісти журналістці з РФ
Речниця Держдепартаменту США відмовилася відповісти журналістці з РФ
1 березня речниця Держдепартаменту США Гедер Науерт (Heather Nauert) не стала відповідати на запитання журналістки з Росії і висловила свою думку щодо російських ЗМІ.

Як повідомляє «Радіо Свобода», це сталося на щоденному брифінгу відомства.

Мова йшла про показану того ж дня під час виступу президента Росії Володимира Путіна анімацію застосування російських ядерних ракет.

Спершу пані Науерт відповіла на запитання власкора державного російського телебачення ВДТРК Олександра Христенка щодо можливості продовження співпраці з Москвою в «глобальних питаннях безпеки».

«Зрозуміло, що було сумно спостерігати за відеоанімацією, яка зображає ядерний напад на Сполучені Штати. Ми, безумовно, не отримали задоволення від цього. Ми не вважаємо це поведінкою відповідального гравця на міжнародній арені», – сказала Гедер Науерт.

У розмову втрутилася журналістка з Росії, яка не назвалася. Вона сказала, що нібито кадри, показані під час виступу Володимира Путіна, не зображують напад на США.

На це речниця Держдепартаменту відповіла, що сказала достатньо на цю тему й прагне вислухати інші запитання. Журналістка з Росії заявила, що вона не представляє офіційну позицію своєї країни.

«Справді? – запитала Науерт. – Ми знаємо, що RT та інші російські новинні чи так звані новинні організації фінансовані й керовані російським урядом».

Після цього речниця Держдепартаменту перейшла до відповіді на запитання іншого журналіста.

Спілкування Гедер Науерт з російськими журналістами розпочинається на 21-й хвилині 40-й секунді офіційного відео з брифінгу.

1 березня у своєму посланні Федеральним зборам президент Росії Володимир Путін заявив, що у Росії розроблена малогабаритна надпотужна ядерна енергоустановка для крилатої ракети, яка буде невразливою для систем протиракетної оборони. Ракетам була присвячена майже половина виступу російського президента. Він заявив, що США відмовлялися вести з Москвою переговори про протиракетну оборону.

Як писав MediaSapiens, у листопаді влада США змусила зареєструватися в якості іноземного агента російський державний канал RT, а згодом і Sputnik. Реєстрація не припинила функціонування організацій у США, але вимагає від них регулярного подання документів, в яких мають бути вказані надходження коштів від іноземних держав та пов'язані з ними контакти в США. Також весь медіаконтент після реєстрації позначається як такий, що створений під впливом та за фінансування російського уряду. 

Раніше, у січні 2017 року, RT America була згадана в доповіді спецслужб США щодо впливу Росії на президентські вибори 2016 року. Автори доповіді назвали RT у «державною пропагандистською машиною», яка «позиціонувала себе як американський канал і свідомо намагалася затушувати будь-які юридичні зв'язки з російським урядом».

15 листопада 2017 року у відповідь до кроку США щодо RT та Sputnik, російська Держдума схвалила поправки до закону «Про засоби масової інформації», згідно з якими окремі медіа можуть бути визнані іноземними агентами Міністерством юстиції Росії. Пізніше міністерство оголосило, що це «Голос Америки» та проекти «Радіо Свободна Європа / Радіо Свобода». Згодом Держдума РФ прийняла у першому читанні законопроект, який дозволить визнавати фізичних осіб «іноземними агентами».

ms.detector.media