ms.detector.media
MediaSapiens
pixabay.com
27.02.2018 16:12
США виділить $40 млн на боротьбу з іноземною пропагандою
США виділить $40 млн на боротьбу з іноземною пропагандою
Державний департамент США та Пентагон домовилися виділити щонайменше 40 мільйонів доларів на боротьбу з пропагандою іноземних держав.

Як повідомляє Politico, американські відомства оголосили про це 26 лютого. 

Державний департамент США та Пентагон підписали меморандум про переказ грошей з Пентагону до державного американського центру (Global Engagement Center, GEC). Цей центр був заснований в 2016 році для боротьби з ісламістською пропагандою, проте згодом його мандат був розширений: тепер установа також займається  протидією дезінформації, яку спонсорують уряди.

«Це фінансування має вирішальне значення для забезпечення того, щоб ми продовжили агресивно реагувати на зловмисний вплив та дезінформацію та могли створити більш глибокі партнерські відносини з нашими союзниками, Кремнієвою долиною та іншими партнерами в цій боротьбі», – заявив Стів Гольдштейн (Steve Goldstein), заступник держсекретаря США з питань публічної дипломатії і державних справ.

Держдепартамент також повідомив, що ініціатива з контрпропаганди передбачає передачу принаймні 5 мільйонів доларів для «Фонду доступу до інформації» (Information Access Fund), який пропонує конкурсні гранти приватним компаніям, громадським організаціям, освітнім установам та іншим діячам у цій сфері.

Видання Politico відзначає, що хоча в заяві прямо не було сказано про протидію саме російській пропаганді, але очевидно, що йдеться про неї.

Нагадаємо, минулого тижня речниця Державного департаменту США Хезер Науерт (Heather Nauert) повідомила, що відомство веде переговори з Конгресом щодо створення нового бюро, яке буде займатися питаннями кіберактивності та зловживань у кіберпросторі.

А Reuters з посиланням на чиновників Білого дому повідомило, що адміністрація президента США Дональда Трампа наразі розглядає запровадження нових санкцій проти Росії у відповідь на втручання у вибори 2016 року та кібератаки, здійснені впродовж 2017-го. 

ms.detector.media