ms.detector.media
MediaSapiens
The Guardian
31.01.2018 14:20
BBC пропонує встановити ліміт у £320 000 на зарплатні для ведучих
BBC пропонує встановити ліміт у £320 000 на зарплатні для ведучих
BBC пропонує обмежити розмір заробітних плат ведучих через звинувачення у розриві в оплаті праці чоловіків та жінок.

Ліміт пропонують застосовувати й щодо редакторів та кореспондентів, повідомляє The Guardian. Остаточно зміни ще не були затверджені й усі працівники, яких вони зачіпають, отримають можливість висловити свою думку.

Про плани щодо запровадження ліміту було оголошено невдовзі після того, як члени британського парламенту зажадали розпитати генерального директора BBC Тоні Холла (Tony Hall) про культуру оплати праці в компанії.

Група працівниць BBC розповіли, що вони зіткнулися із «завуальованими погрозами», коли намагалися обговорити з керівництвом зарплатні. Редакторка китайської служби BBC  Керрі Грейсі (Carrie Gracie) звільнилася на знак протесту проти  нерівності в оплаті праці.

Низка провідних ведучих-чоловіків на BBC погодилися на запровадження обмеження. Серед них і Джеремі Вейн (Jeremy Vine), який був одним з найбільш високооплачуваних працівників у компанії. Його зарплатня становила  £700 000-£749 999.

Нагадаємо, в минулому році компанія BBC була змушена розкрити дані про свїх працівників, які отримали понад 150 000 фунтів стерлінгів за останній фінансовий рік. BBC оприлюднила список з 96 людей і лише третина з них були жінками.

Генеральний директор BBC Тоні Холл (Tony Hall) отримав листа від 40 провідних журналісток та ведучих компанії, які висловили своє незадоволення розривом у оплаті праці. Він пообіцяв, що компанія зможе виправити ситуацію до 2020 року.  

Журнал Forbes в одній зі своїх публікацій  перетворив чоловіків-мільярдерів на жінок, аби привернути увагу до ґендерної дискримінації та нерівної оплати праці. Наприклад, якби Марк Цукерберг народився жінкою, його доходи були б на 21% меншими (така статистика розриву в оплаті у США), і він посідав би не п'яте місце в рейтингу найбагатших людей, а одинадцяте.

У США нещодавно став активно поширюватися Google-документ, у якому працівники телевізійної розважальної індустрії діляться даними про свої зарплатні. Список також виявив нерівність в оплаті праці різних працівників.

ms.detector.media