ms.detector.media
MediaSapiens
APA
26.01.2018 15:13
Європейський суд не дозволив колективно позиватися до Facebook
Європейський суд не дозволив колективно позиватися до Facebook
25 січня Європейський суд відхилив можливість колективного позову проти американської компанії Facebook.

Як повідомляє DW, кожен з близько 25 тисяч користувачів, які звинувачують соціальну мережу в порушенні законодавства ЄС щодо захисту даних, має подати індивідуальну скаргу в своїй країні.

Ініціатором колективного позову став австрійський юрист Максиміліан Шремс (Maximilian Schrems). Він, за рішенням суду, може подати індивідуальний позов як позивач.

Пан Шремс назвав рішення Європейського суду поразкою для Facebook. Тепер він має намір звернутися до австрійського суду зі скаргою про невідповідність правил роботи корпорації законодавству ЄС щодо захисту особистих даних.

Якщо б Європейський суд не визнав Шремса позивачем, він би не зміг подати позов проти Facebook у країні свого проживання. У цьому випадку йому б довелося звернутися до суду в Ірландії, де розташований центральний офіс європейського керівництва компанії, і судова тяганина зайняла б багато років.

Нагадаємо, уперше австрійський юрист подав позов проти соцмережі Facebook у 2015 році, звинувативши керівництво корпорації у співпраці з Агентством національної безпеки США, збиранні даних про користувачів і в інших порушеннях закону про недоторканність особистого життя громадян.

Пан Шремс запропонував користувачам Facebook із різних країн приєднатися до позову, поставивши під ним підписи. Відповідачем виступало європейське відділення Facebook в Ірландії, яке опікується сторінками користувачів мережі поза межами США та Канади.

Спочатку скаргу розглядав земельний суд з цивільних справ Австрії, однак оскільки в країні відсутнє поняття колективного позову, справу кілька разів передавали до судів вищої інстанції, поки вона не дійшла до Верховного суду Австрії. Той, у свою чергу, вирішив звернутися по допомогу до Європейського суду.

Того ж 2015 року Європейський суд визнав неправомірною передачу даних Facebook з ЄС в США.

ms.detector.media