ms.detector.media
MediaSapiens
EC-Audiovisual Service
10.01.2018 17:02
Єврокомісія закликала соцмережі видаляти небезпечний контент за 2 години
Єврокомісія закликала соцмережі видаляти небезпечний контент за 2 години
Європейська комісія закликала соціальні мережі посилити боротьбу з забороненим контентом й зокрема видаляти його протягом 120 хвилин.

Про це йшлося 9 січня на закритій зустрічі кількох єврокомісарів та представників близько 20 інтернет-компаній, пише EUobserver.

Йдеться про інформацію, яка підбурює до ненависті, насильства та тероризму.

Комісар ЄС з питань внутрішніх справ Дмитріс Аврамопулос (на фото в центрі) зазначив, що видалення такого контенту не повинно займати більше, ніж дві години.

«Інформація про видалений контент повинна бути надана правоохоронним органам, щоб надалі вона могла використовуватися як доказ у проведенні розслідувань», – зазначив він.

У вересні 2017 року в Єврокомісії заявили, що те, що є незаконним в офлайні також є незаконним в Інтернеті. Але, те, що саме мається на увазі під підбурюванням до ненависті, насильства та тероризму, часто тлумачать по-різному, зазначає EUobserver. Крім того, правила щодо цього у різних країнах – неоднакові.

Інтернет-платформам доведеться звернути увагу на норми окремих країн-членів, щоб визначити тип контенту в кожному конкретному випадку мови ворожнечі, а потім вирішити, чи потрібно видалити інформацію.

«Сьогодні ми обговорювали з представниками галузі необхідність більш швидких дій, якщо це можливо на добровільній основі, – але, якщо необхідно, ми розглянемо подальші кроки», –  написав єврокомісар з питань безпеки Джуліан Кінг після зустрічі в Twitter. 

Як зазначає видання, перед інтернет-компаніями постане величезне завдання. Адже щосекунди в світі публікується 8 тисяч твітів та 820 зображень в Instagram, а понад 72 тисячі людей переглядають відео на YouTube. 

Нагадаємо, минулого року інтернет-гіганти Facebook, Twitter, Microsoft та YouTube оголосили про створення Глобального Інтернет-форуму для боротьби з тероризмом.

А прем’єрка Великобританії Тереза Мей закликала лідерів «Великої сімки» чинити більший тиск на великі технологічні компанії, такі як Facebook і Google, через поширення екстремістського контенту онлайн. 

У грудні Twitter заявила, що застосовуватиме жорсткішу модерацію контенту: відтепер вона блокуватиме акаунти, що входять до екстремістських груп чи поширюють некоректні зображення.

Відеохостинг YouTube компанії Google повідомив, що має намір збільшити кількість адміністраторів, які борються з поширенням екстремізму та контенту, що може ображати почуття людей і зокрема дітей. Сервіс також видалив десятки тисяч екстремістських відео лідера «Аль-Каїди».

Засновник месенджера Telegram Павло Дуров також пообіцяв посилити боротьбу з каналами, що містять терористичний контент.

ms.detector.media