ms.detector.media
MediaSapiens
Фото: Mengwen Cao
09.10.2017 09:33
Близькі загиблої Кім Волл заснували фонд, що фінансуватиме роботи репортерок
Близькі загиблої Кім Волл заснували фонд, що фінансуватиме роботи репортерок
В пам'ять шведської журналістки Кім Волл (Kim Wall), яка загинула 10 серпня в Данії, її друзі та рідні заснували фонд Kim Wall Memorial Fund, який надаватиме гранти жінкам-репортеркам для написання журналістських матеріалів про субкультури.

Про це повідомляється на сайті про журналістку.

Фонд вже зібрав заплановані 100 тисяч доларів, проте вирішив продовжити збір коштів до 150 тисяч. Зробити пожертву можна тут.

Зібрані гроші будуть спрямовані в фонд International Women’s Media Foundation, який розпоряджатиметься цим грантом. 

Нагадаємо, 10 серпня Кім Волл вирушила на інтерв'ю з данським бізнесменом та винахідником Петером Мадсеном (Peter Madsen), який створив найбільший в світі приватний саморобний підводний човен «Наутілус». Інтерв'ю відбувалося на човні. 11 серпня після початку розшуку журналістки, поліція знайшла «Наутілус», на якому був Петер Мадсен, але не було Кім Волл. 22 серпня в морі знайшли понівечене обезголовлене тіло, яке згодом експерти ідентифікували як тіло Волл. У «Наутілусі» виявили сліди крові, які також належали журналістці. 

7 жовтня данська поліція, яка розслідує жорстоке вбивство шведської журналістки Кім Волл, знайшла в морі її голову та ноги, а також особисті речі. Вони знаходилися у пластикових пакетах, де також були «важкі металеві деталі», які дозволили їм зануритися в воду. Пакети знайшли неподалік він місця, де було виявлене тіло Кім Волл. Її руки досі не знайдено.

Експертиза підтвердила, що голова Кім Волл не має ніяких ознак перелому. Нагадаємо, підозрюваний в вбивстві журналістки Петер Мадсен стверджує, що Кім Волл загинула внаслідок нещасного випадку: за його словами, на човні її нібито вдарило люком, після чого він вирішив поховати її в морі. Натомість слідство виявило, що Кім Волл було завдано 15 ножових поранень. Суд постановив залишити підозрюваного під вартою на чотири місяці.

Як писав MediaSapiens, нещодавно на жорсткому диску, який належить капітану підводного човна «Наутілус» Петеру Мадсену, знайшли фото та відео з обезголовленими жінками. Прокурор Джейкоб Буч-Джепсен (Jakob Buch-Jepsen) сказав, що підозри щодо вини Петера Мадсена посилилися.

Представник Організації з безпеки і співпраці в Європі з питань свободи засобів інформації Арлем Дезір заявив, що смерть Кім Волл  вказує на загрози, яких зазнають журналісти. «Смерть журналіста також є дуже сумним нагадуванням, що редактори та видання повинні визнати все більш важливу роль, яку фрілансери грають у висвітленні подій», - зазначив він.

Кім Волл співпрацювала як фрілансер з Foreign Policy, The Atlantic, Harpers, Guardian, New York Times, Vice, The South China Morning Post та багатьма іншими виданнями.

ms.detector.media