ms.detector.media
MediaSapiens
informnapalm.org
05.10.2017 11:35
Російським військовим хочуть заборонити викладати в мережу фото та відео
Російським військовим хочуть заборонити викладати в мережу фото та відео
Міністерство оборони Росії опубілкувало законопроект, яким прагне заборонити військовослужбовцям-контрактникам викладати в інтернет фото, відео та вказувати геотеги.

Про це повідомляє «РБК-Росія».

Згідно опублікованого законопроекту, військовослужбовці, які служать в РФ за контрактом (зокрема й іноземці), не повинні будуть розміщувати в інтернеті будь-яку інформацію про себе та інших військових, яка вказує на їх відомчу приналежність, розкриває службову діяльність і місце дислокації.

При цьому в опублікованому законопроекті не йдеться про обмеження в інтернеті для військовослужбовців строкової служби. 

Російський полковник запасу Андрій Паюсова пояснив, що у строковиків зазвичай вилучаються засоби мобільного зв'язку, а контрактники мають телефони при собі. Крім того, за його словами, строковиків не відправляють за кордон в мирний час. «Військовослужбовця строкової служби можуть передислокувати за кордон тільки в разі міждержавної війни або тільки за його письмовою згодою», - підкреслив експерт і нагадав, що контрактники воюють в гарячих точках, зокрема в Сирії.

У пояснювальній записці до документа Міноборони РФ стверджує, що спецслужби окремих держав, а також екстремістські і терористичні організації часто використовують розміщену російськими військовими в інтернеті інформацію для того, щоб дестабілізувати внутрішньополітичну та соціальну ситуації в різних регіонах світу. Це робиться начебто з метою «підірвати суверенітет» і «порушити територіальну цілісність» інших держав.

У чинному російському законі «Про статус військовослужбовців» зазначається, що солдат зобов'язаний зберігати державну таємницю. Але закон був написаний задовго до появи соціальних мереж, де військові нерідко викладають селфі та фотографії з геотегами. 

У червні Міноборони РФ виступило з ініціативою зобов'язати росіян і іноземців, що проходять службу за контрактом в російській армії, звітувати про свою активність в інтернеті. А саме: повідомляти адреси сайтів і сторінок, де вони розміщували загальнодоступну інформацію, а також про дані, що дозволяють їх ідентифікувати.

«РБК-Росія» нагадує, що завдяки соцмережах ЗМІ не раз вдавалося отримати прямі або непрямі докази перебування російських солдатів в Україні, а з 2015 року й в Сирії. 

Наприклад, кореспондент американського медіа Vice News Симон Островський зробив резонансне розслідування про російських військових на Донбасі Selfie Soldiers.

Нагадаємо, у лютому 2016 року міжнародна дослідницька група Bellingcat опублікувала розслідування причетності російських військових до збиття малайзійського «Боїнгу» MH17 на сході України, в результаті якого загинуло 298 осіб. Відповідно до їхнього звіту, «Бук», з якого збили літак MH17, доставили до українського кордону бійці другого дивізіону 53-ї зенітно-ракетної бригади з Курська. 

ms.detector.media