ms.detector.media
MediaSapiens
David Slater
14.09.2017 17:06
Британський фотограф виграв суд щодо авторського права на селфі макаки
Британський фотограф виграв суд щодо авторського права на селфі макаки
Британський фотограф Девід Слейтер (David Slater) виграв суд у організацій захисників прав тварин щодо селфі, зробленого мавпою.

Про це пише The Guardian.

Судовий процес тривав два роки.

У 2011 році в індонезійських джунглях Макака на ім'я Наруто зробила декілька фотографій себе самої, взявши до рук камеру чоловіка. Організація PETA («Люди за етичне поводження з тваринами») подала позов до американського суду, вимагаючи визнати мавпу автором фото, який має право на винагороду за їх використання. Позов був зареєстрований під назвою «Наруто проти Девіда Слейтера».

У 2016 році суд першої інстанції в Сан-Франциско ухвалив, що до тварин і зокрема мавп не можна застосовувати принципи захисту авторських прав. PETA подала апеляцію, яку було відхилено.

Нещодавно стало відомо, що пан Слейтер погодився пожертвувати 25% майбутнього доходу від зроблених Наруто знімків зареєстрованим благодійним організаціям, що захищають природне середовище проживання мавп. Про це йдеться у його спільній з PETA заяві.

За словами адвоката організації з охорони тварин Джеффа Керра (Jeff Kerr), ця справа спровокувала масштабну міжнародну дискусію про «необхідність надати тваринам базові права заради їхньої власної вигоди і безвідносно до того, як їх можуть експлуатувати люди», пише BBC Україна.

Девід Слейтер натомість заявив, що доклав багато зусиль для появи цього селфі і заслуговує на авторські права. Фотограф також наголосив, що є природоохоронцем, а інтерес до його фотопроекту вже допоміг тваринам в Індонезії.

Адвокат пана Слейтера відмовився назвати, скільки грошей заробив фотограф на світлинах макаки.

Нагадаємо, італійський художник Крістіан Джиротто опублікував серію постерів про культуру селфі у наш час. Його серія «Соціальні тварини» відображує класичні пози та послання осіб з «селфі синдромом», проте на його зображеннях самі себе фотографують не люди, а тварини.

ms.detector.media