ms.detector.media
MediaSapiens
Business Insider
08.09.2017 15:44
В мережі почали з’являтися фейкові відео урагану Ірма
В мережі почали з’являтися фейкові відео урагану Ірма
У Facebook Lives з’явилися відео, які видаються за записи урагану Ірма. Вони вже зібрали десятки мільйонів переглядів.

Наприклад, 30-секундне відео, на якому буцімто видно, як ураган Ірма руйнує острови Антигуа і Барбуда в Карибському морі, зібрало вже більше 31 мільйона переглядів. Як пише Mashable, насправді ролик був знятий більше року тому. На YouTube є завантажений такий же запис й, згідно з його описом, він був знятий в Уругваї під час торнадо у травні 2016 року. На YouTube він був завантажений 29 травня 2016 року.

Інший фейковий відеоролик з’явився одразу на Facebook Live та YouTube. На ньому видно автобус, перевернутий сильним вітром, та людей, які бігають довкола нього. Відео триває 2 години 40 хвилин, але користувачі помітили, що це просто один ролик, який зациклений. Оригінал був знятий принаймні 9 місяців тому в Індії під час циклону Варда й триває всього три хвилини.

В Instagram користувач «luisrafaelbritoduran» виклав відео з п'ятиповерховим будинком, який просідає у річку через ураган Ірма. В коментарях до відео почали з’являтися повідомлення від журналістів, які хотіли використати відео у своїх сюжетах. Однак, невдовзі користувачі виявили підробку - насправді відео було зняте під час повені в Тибеті у липні.

 

Допис, поширений luisrafael (@luisrafaelbritoduran)Вер 6, 2017 о 2:07 PDT

Національна погодна служба США випустила попередження про те, аби користувачі не вірили випадковим відео та прогнозам погоди в мережі. Служба також показала, як виглядають її справжні прогнози погоди та звернула увагу на те, що їх дані охоплюють лише 5 днів, а не 10, як це робиться у фейкових прогнозах.

Як повідомляє CNN, Ірма є ураганом 5 категорії й це один з найсильніших штормів у Атлантиці. В мережі ураган помилково віднесли до 6-ї категорії, хоча її в принципі не існує.

ms.detector.media