ms.detector.media
MediaSapiens
ITV
07.09.2017 11:07
Facebook знайшла 3000 підозрілих постів, які можуть бути частиною російської кампанії з втручання у вибори
Facebook знайшла 3000 підозрілих постів, які можуть бути частиною російської кампанії з втручання у вибори
Соціальна мережа Facebook виявила низку платних політичних рекламних оголошень, які ймовірно поширювалися з Росії.

Як повідомляє BBC, реклама публікувалася в період з червня 2015 року по травень 2017 року. Загалом було опубліковано близько 3000 постів, а вартість платного просування цієї кампанії в Facebook склала 100 тисяч доларів. При цьому усі пости робилися через 470 несправжніхсторінок і акаунтів, які порушують правила соцмережі. За даними Facebook, усі сторінки керувалися з одного центру на території Росії.

При цьому більшість постів не були напряму пов’язані з виборами у США. Вони фокусувалися на різноманітних соціальних та політичних темах: проблемах ЛГБТ-спільноти, расизмі, міграційній кризі, праві на носіння зброї тощо.

Компанія Facebook  також з'ясувала, що повідомлення публікувалися з комп'ютерів з американськими IP-адресами, але при цьому з налаштуваннями на російській мові. Facebook уточнила, що при цьому було розіслано 2,2 тисячі «потенційно політичних» повідомлень, а вартість розсилки склала 50 тисяч доларів.

Соцмережа запевнила, що при необхідності продовжить співпрацювати з владою США в рамках розслідування.

Як писав MediaSapiens, у липні американські конгресмени попросили Facebook дати свідчення про втручання Росії у вибори. На їх думку Facebook може допомогти з’ясувати, чи хтось із виборчого штабу Дональда Трампа допомагав Росії поширювати фейкові новини з метою зашкодити кандидатці в президенти Гілларі Клінтон. Розслідування ФБР щодо втручання Росії у вибори США розпочалося ще в лютому.

ms.detector.media