ms.detector.media
MediaSapiens
«Главком»
23.08.2017 12:53
Директор «Google Україна» пояснив, чому на їхніх картах Крим інколи російський
Директор «Google Україна» пояснив, чому на їхніх картах Крим інколи російський
Директор «Google Україна» Дмитро Шоломко пояснив, чому набираючи в пошуковику слово «Крим», користувачі часом бачать його виключно з російських сайтів, які вважають його «частиною РФ».

Про це він розповів в інтерв’ю виданню «Главком».

«Мене часто запитують: чому у мене на мапі Крим – російський? А чому в мене тільки російські сайти вилазять у пошуку? Все просто. Треба зайти в налаштування і поставити місце – «Україна», а мова – «українська». Якщо ви поставите Україну та українську мову, у вас Крим на мапах буде український», – розповів Шоломко.

Втім, якщо поставити в налаштуваннях Росію та російську мову, «Карти Google» не обов’язково показуватиме Крим як російський. За словами керівника українського офісу компанії «все трохи складніше».

«Треба бути в Росії, мати російський інтерфейс, заходити на Google.ru, – тоді Крим буде російський. Та це питання не до мене, а до росіян. У них за законом так має бути. Альтернативи немає», – роз’яснив пан Шоломко.

«Не Google має казати українцям, що треба користуватися українською мовою. Досі велика кількість людей за звичкою користуються російською мовою, виставляють російські інтерфейси, а потім висувають якісь претензії до Google», – підкреслив він.

Як писав MediaSapiens, в 2013 році Google запустив голосовий пошук українською мовою. Дмитро Шоломко зазначив, що цей  сервіс працює досить добре. «Ним користуються все більше й більше. За даними центральної команди маркетингу, кількість таких пошуків у нас зростає сильно, хоча їх все ще і мало. Це пов’язано з тим, що технології досить повільно адаптуються, необхідна гарна якість інтернету. А в Україні мережа поки що все ще будується», – ствреджує директор «Google Україна».

Нагадаємо, цього року в додатку Google Maps стали доступними для перегляду музеї всього світу.

Український офіс компанії Google разом з Міністерством культури створили сайт, що допомагає здійснити віртуальну подорож українськими музеями. Портал має зручну навігацію та голосовий супровід трьома мовами – українською, російською і англійською. Завдяки 360-градусним панорамам можна не прогулятися територією музеїв і зазирнути всередину будинків, ознайомитися з експозиціями.  Подорожувати українськими музеями також можна за допомогою режиму Street View на Картах Google.

ms.detector.media