ms.detector.media
MediaSapiens
Pixabay / Великий бар'єрний риф
21.08.2017 09:40
Науковці вчаться використовувати дані з соцмереж для моніторингу світових екосистем
Науковці вчаться використовувати дані з соцмереж для моніторингу світових екосистем
Австралійський Інститут досліджень туризму Гріффіта спробував провести моніторинг Великого бар'єрного рифу, проаналізувавши майже 300 тисяч твітів.

Як зазначають дослідники, науковий моніторинг є дуже дорогим та складним процесом, який вимагає великого досвіду, складних інструментів та детального аналізу. Брак таких досліджень через їх високу вартість дав поштовх розвитку так званих «краудфандингових досліджень», коли до них долучаються волонтери, які не є експертами, але які прагнуть збирати й надавати необхідні для досліджень дані. З поширенням смартфонів та мобільного інтернету, це стало більш простим завданням.

В мережі вже є ряд успішних прикладів схожих проектів -  WilddogScan, Marine Debris Tracker, OakMapper, Journey North, - які пропонують користувачам повідомляти про активність в екосистемах, від пересування диких собак в Австралії до міграції метеликів-данаїд

Дослідники з Інституту Гріффіта для свого експерименту використали майже 300 тисяч твітів про Великий бар'єрний риф за період від 1 липня 2016 року до 17 березня 2017 року. Обрані твіти далі фільтрувалися за наявністю в них потрібних ключових слів, таких як «риба», «корал», «черепаха» тощо та точних координатів. Так вдалося звузити коло до 13344 потенційно корисних твітів. Найчастіше користувачі згадують Великий бар'єрний риф у контексті дайвінгу (876 згадок про «занурення» або «дайвінг», а також 300 про «акваланг»). Також багато твітів зі словами «корал» (434) та «черепахи» (378). Водночас твіти показали ті теми, про які люди уникають говорити: наприклад, про знебарвлення коралів, яке призводить до відмирання рифу, в усій проаналізованій базі було лише 94 згадки.

Окрім того, користувачі Twitter часто додають до своїх постів фотографії, які також можна використати в роботі, особливо, якщо у них позначена точна геолокація. Так, 61% проаналізованих твітів мали географічні координати, що дозволяє проводити просторовий аналіз.

 

Карта твітів про Великий бар'єрний риф. Червоним позначено місця, які найчастіше згадувалися користувачами Twitter.

«Очевидно, що це дуже великий та широкий масив інформації й нам ще потрібно навчитися виокремлювати в ньому корисні для нас дані», - зазначили автори експерименту.

Нагадаємо, згідно зі звітом «Digital in 2017» за минулий рік соціальні мережі стали популярнішими на 21%. При цьому глобальна кількість користувачів соцмереж досягнула позначки 2,8 млрд осіб.

ms.detector.media