ms.detector.media
MediaSapiens
The Guardian
13.07.2017 11:05
Блогер за 30 хвилин спростував теорію History Channel про полон жінки-пілота Амелії Ергарт
Блогер за 30 хвилин спростував теорію History Channel про полон жінки-пілота Амелії Ергарт
Блогер з Токіо спростував наведені у американській документальній стрічці докази того, що жінку-авіатора Амелію Ергарт та її штурмана Фреда Нунана взяли у полон японці. На розвінчування цієї інформації він витратив лише 30 хвилин.

Про це повідомляє The Guardian. Документальний фільм під назвою «Амелія Ергарт: Втрачений доказ» вийшов на американському каналі History Channel у неділю, 9 липня. У ньому йдеться про долю пілота Амелії Ергарт (Amelia Earhart)  та її штурмана  Фреда Нунана (Fred Noonan), які збиралися облетіти земну кулю на своєму двомоторному літаку.

Автори кінострічки намагалися довести те, що насправді вони не розбилися над Тихим океоном. Натомість, їх взяли у полон японці. Своє припущення творці фільму підкріпили фотографією, яка нібито зображає Ергарт та її штурмана на Маршалових островах у 1937 році. На світлині можна роздивитися жінку, яка спиною до камери, та чоловіка, чиє обличчя можна розпізнати (теоретично Нунана).

У фільмі зазначається, що ця фотографія «може бути ключем до однієї з найбільших таємниць в історії» , і що вона спростовує загальноприйняту теорію, що Ергарт та Нунан зникли над Тихим океаном 2 липня 1937 року, наприкінці своєї навколосвітньої подорожі.  

Проте Кота Ямано (Kota Yamano), блогер з Токіо, що спеціалізується на військовій історії,  відшукав цю ж фотографію у Національній бібліотеці в Японії. Виявилося, що вона була частиною тревелогу, що вийшов друком за два роки до зникнення Ергарт, у 1935 році.

За словами блогера, йому знадобилося лише 30 хвилин, щоб спростувати наведене у документальній стрічці твердження.

Нагадаємо, нещодавно Mediasapiens писав про те, що дослідники NiemanLab виокремили чотири риси, які притаманні вдалим фейковим новинам, які активно поширюються в інтернеті та залучають інтерес читачів. У березні компанію Google звинуватили в розповсюдженні фейків через те, що її пошуковий сервіс  автоматично підтягує короткі відповіді на загальні запити від популярних веб-сайтів. Вони  часто містять неправдиву інформацію.  

ms.detector.media