ms.detector.media
MediaSapiens
Tiletec
04.07.2017 15:41
Підрозділ Google звинувачують в незаконному отриманні даних 1,6 млн осіб
Підрозділ Google звинувачують в незаконному отриманні даних 1,6 млн осіб
Британська лікарня Royal Free, яка співпрацювала з Google в рамках експерименту, надала її дочірній компанії дані 1,6 млн пацієнтів.

Як пише The Guardian, підрозділ компанії DeepMind проводив спільне дослідження з фондом-власником лікарні Royal Free. В рамках цього дослідження пацієнтів не поінформували належним чином про те, що їх дані можуть бути використані в ньому. Управління уповноваженого з інформації Великобританії (Information Commissioner’s Office, ICO) звинувачує лікарню в недостатньому захисті персональних даних пацієнтів та порушенні «Акту про захист інформації». Зокрема в ньому йдеться про те, що зібрана особиста інформація має використовуватися для чітко визначених цілей, не має зберігати довше, ніж це потрібно та може передаватись в інші країни тільки при належному захисті.

Британський регулятор ICO вважає, що керівництво лікарні перевищило свої повноваження, використавши дані реальних людей для тестування систем штучного інтелекту підрозділом DeepMind. На основі отриманих даних дослідники створили додаток під назвою «Streams»: він має сповіщати лікарів про можливе виникнення гострої ниркової недостатності у пацієнтів.

В DeepMind пообіцяли виконувати надалі приписи регулятора ICO й не порушувати правила британської системи охорони здоров'я, а керівництву лікарні вдалося уникнути штрафу, пообіцявши підготувати відповідну законодавчу базу для проведення аналогічних дослідів.  

Як писав MediaSapiens, шведський користувач виставив на продаж історію браузера, протестуючи проти «антиконфіденційного» закондавства США. Минулого року Конгрес США проголосував за скасування закону про захист персональних даних інтернет-користувачів. Це рішення давало провайдерам можливість без відома користувачів збирати їх персональні дані - номери соцстрахування, геолокацію, історію браузера - та продавати її маркетинговим компаніям і рекламним агентствам.

ms.detector.media