ms.detector.media
16.01.2014 00:00
В ОАЕ заборонили непряму рекламу куріння у ЗМІ
Йдеться про згадування у журналістських матеріалах куріння у позитивному або нейтральному сенсі і зображення його у кіно- і телепродукції та іншому медійному контенті. 

Ці норми прописані у новому антитютюновому законі, який набуде чинності в ОАЕ вже 21 січня. Він забороняє усі види прямої і прихованої реклами сигарет і куріння загалом, у тому числі й у ЗМІ.

«Є докази, що непряма реклама здатна заохотити до куріння. Саме тому важливо повністю заборонити показ сцен куріння у фільмах, мультфільмах, серіалах та іншій медійній продукції. Новий закон по контролю над тютюном нам у цьому допоможе», – заявляла Ведад аль Мейдор (Wedad Al Maidoor), керівник Комітету по боротьбі з курінням при Міністерстві охорони здоров’я ОАЕ, ще у травні 2013 року, коли проект закону лиш надіслали на розгляд Раді міністрів.  

У січні ж вона прозвітувала, що Міністерство цілком готове до набуття законом чинності і спільно з Національною радою з питань медіа виробило механізми відстеження та реагування на приховану пропаганду і рекламу куріння у журналістських матеріалах. Щоправда, деталей цих процедур не розкрила.

Джерело: Khaleejtimes.com

ms.detector.media