ms.detector.media
MediaSapiens
25.04.2017 12:23
Під час воркшопу у Києві експерти розробляли збірник вправ із медіаграмотності «Медіа Навігатор»
Під час воркшопу у Києві експерти розробляли збірник вправ із медіаграмотності «Медіа Навігатор»
18-20 листопада у Києві відбувся воркшоп за участі 18 експертів із семи країн, основна мета якого– створити універсальний збірник вправ із медіаграмотності, який би навчав критичному мисленню та тому, як уникати маніпуляцій у ЗМІ.

Організатор проекту «Медіа Навігатор» – німецька організація n-ost (міжнародна мережа журналістів і медіаініціатив з ЄС і Східної Європи), співорганізатори – ГО «Детектор медіа» і Академія Української преси в Україні та  «Бумага Медиа» в Росії.

Учасники представляють різні країни: Німеччина, Україна, Білорусь, Молдова, Грузія, Вірменія, Росія. Усі вони у той чи інший спосіб викладають медіаграмотність – у школах, вишах, під час неформальних тренінгів для дорослих.

Перший воркшоп проходив у жовтні у Берліні. Спочатку експерти запропонували один одному свої власні вправи, які вони проводять з учнями чи студентами. Після спільного обговорення та коригування, були відібрані кращі й з них – деякі дещо трансформовані, аби бути зрозумілими у різних країнах. Усі вправи поділили на групи – по-перше, залежно від аудиторії – чи то вони для дітей молодшого віку, чи підлітків, чи дорослих. По-друге, вправи поділені залежно від тематики: маніпуляції, реклама, новини, медіатворчість, стереотипи, інформаційна безпека тощо.  Ще один поділ стосується типу вправи за проведенням: це може бути індивідуальна робота, робота в групах, дискусія тощо.

Після першого воркшопу учасники протягом місяця впроваджували у свою практику вправи колег, а у Києві ділились враженнями щодо того, що можна вдосконалити, що було незрозуміло.  Далі над відібраними вправами працюватиме редакційна група.

Збірник (toolkit) матиме вигляд сайту, де у зручному форматі будуть розміщені вправи – на початку їх буде близько 30, потім очікується, що збірник поповнюватиметься. Як зазначили організатори, основна ідея проекту в тому, аби вправи могли використовуватись і у формальній освіті, і у неформальній освіті, різними за підготовкою викладачами/тренерами.

Проект фінансується Міністерством закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина.

Фото - n-ost

ms.detector.media