ms.detector.media
MediaSapiens
Adweek
10.04.2017 18:35
Журналісти та технологічні компанії запустили спільну ініціативу для просування медіаграмотності
Журналісти та технологічні компанії запустили спільну ініціативу для просування медіаграмотності
Група технологічних компаній, наукових установ, некомерційних та інших організацій запустили спільний проект під назвою News Integrity Initiative.

Таким чином учасники планують об'єднати зусилля для просування медіаграмотності та повернути довіру аудиторії до журналістики, пише Вища школа журналістики CUNY. До ініціативи долучилися Facebook, філантропічний фонд Крейга Ньюмарка, Фундація Форда, Фонд демократії, Фонд Найт, Фундація Tow, AppNexus, Mozilla та Betaworks. Учасники створять спільний фонд у $ 14 млн. Кошти будуть направлені на фінансування проекту News Integrity Initiative, головне завдання якого - допомогти людям «приймати обґрунтовані рішення щодо новин, які вони читають і поширюють в Інтернеті».

Ініціатива працюватиме на базі Вищої школа журналістики CUNY та під егідою Центру підприємництва журналістики Фонду Найта. Компанія Facebook заявила, що підтримка цього проекту є частиною її нової платформи Journalism Project.

Один з перших траншів у 4,5 мільйона доларів отримає Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів (ICIJ). Організація відома через своє розслідування Панамського архіву. Також  News Integrity Initiative планує надати кошти Антидефамаційній лізі (ADL) та Латиноамериканському альянсу громадських технологій (ALTEC).

Як пише NiemanLab, ініціатива зосередить зусилля на розробці конкретних заходів, які новинні організації та платформи можуть вжити, аби поліпшити ситуацію в галузі, замість того, аби концентруватися на освіті користувачів. Серед іншого, планується проаналізувати існуючі дослідження та профінансувати ряд нових, аби визначити, які фактори впливають на поширення новин в мережі. Так учасники ініціативи хочуть зрозуміти, яку саме журналістику варто підтримувати. 

Раніше MediaSapiens писав про найцікавіші фактчекінгові проекти - серед них  The Washington Post, Duke Reporters’ Lab, PolitiFact, FactsCan та багато інших.

ms.detector.media