ms.detector.media
MediaSapiens
Rappler
16.03.2017 14:12
Німеччина розробила законопроект, який дозволить штрафувати соцмережі за неприпустимий контент
Німеччина розробила законопроект, який дозволить штрафувати соцмережі за неприпустимий контент
Уряд Німеччини розробив законопроект, який передбачає штрафи для соціальних мереж за несвоєчасне видалення забороненого контенту.

Під забороненим контентом маються на увазі фейкові новин та публікації, що розпалюють ненависть та містять мову ворожнечі, пише The New York Times. Максимальна сума штрафу може досягати 50 млн євро. Законопроект торкнеться роботи таких платформ як Facebook та Twitter, зазначає газета. Прийняття цього законопроекту може розширити контроль уряду над великою частиною Інтернету.  

Раніше Facebook, Twitter та Youtube погодилися дотримуватися нових правил Євросоюзу, які спрямовані на боротьбу з розпалюванням міжнаціональної, міжрелігійної та інших видів ворожнечі в інтернеті.

Міністр юстиції Німеччини Хайко Маас (Heiko Maas) вважає, що соціальні мережі не справляються з узятими на себе зобов'язаннями. «Ми повинні збільшити тиск на соціальні мережі», - заявив міністр. Якщо запропонований урядом законопроект буде прийнятий, то при відсутності реакції на неприпустимий контент в установлені терміни Twitter і Facebook будуть оштрафовані.

Біргіт Старк (Birgit Stark), глава інституту комунікацій в Університеті Майнца, не вбачає в законопроекті загрози для свободи слова. «Це не означає, що Інтернет більше не буде вільни простором. Просто ви не зможете писати наклепи на людей, лише тому, що це в інтернеті», - прокоментувала вона.

Як писав MediaSapiens, німецький уряд ще в грудні минулого року Міністерсто юстиції Німеччини погрожувало встановленням штрафів для компаній, якщо вони не посилять боротьбу з мовою ворожнечі в інтернеті. Тоді від соцмереж вимагалося створити зрозумілі та швидкі інструменти для реєстрації скарг на образливий контент, публікувати звітність щодо кількості таких скарг та найняти кваліфікованих омбудсменів, які б займалися видаленням неприйнятних постів.

ms.detector.media