ms.detector.media
MediaSapiens
Дітмар Шуманн
01.03.2017 18:03
Писати потрібно лише правду, інакше потім вам ніхто не повірить — німецький документаліст Дітмар Шуманн
Писати потрібно лише правду, інакше потім вам ніхто не повірить — німецький документаліст Дітмар Шуманн
Українцям потрібно відповідати на російську пропаганду виключно правдою, розвінчувати фейки, а також продемонструвати населенню на сході країни, що Україна є ліпшою від РФ в усіх сенсах.

Про це німецький документаліст та військовий журналіст Дітмар Шуманн заявив сьогодні, 1 березня, під час тренінгу «Як дотримуватися стандартів журналістики, висвітлюючи війну?», організованому ГО «Детектор медіа». 

«На мою думку, вам, українцям, потрібно показати людям на сході України, що ви ліпші, ніж росіяни. Що ваша держава може більше в рамках економіки, в рамках демократії. Але писати потрібно лише правду. Я знаю, що це дуже складно. Проте відповідати на пропаганду Кремля зворотньою пропагандою, як на мене, помилково. Інакше потім вам ніхто не повірить», — сказав він. Журналіст зауважив, що у Німеччині нині теж обдумують, як відповідати на дезінформацію з боку Росії. «Звичайно, ми переживаємо це не з такою інтенсивністю, але також з дня у день відкриваємо людям очі на те, що відбувається у Кремлі. Причому, звичайно ж, телебачення дає нам можливість не лише говорити про це, а й показувати». 

На думку пана Шуманна, першою ціллю російської пропаганди є самі росіяни: «Вони не думають особливо про Україну. Для Путіна важливо, що він отримує свої 78% підтримки російського населення». Німецький документаліст відзначив, що росіяни живуть в іншій реальності і вважають, що їхня держава — «велика». І це при тому, що РФ демонструє поступовий занепад в усіх сферах, окрім військової. Однак, вважає він, пояснити це легко: 75% всього населення отримує інформацію через телебачення. 

«Всі телекомпанії, за винятком, хіба що, телеканалу «Дождь», пропагують кремлівську політику: найліпші — ми; найдобріші — ми; все, що каже Захід — брехня, а ось ми зробимо все для того, щоб Росія була сильною країною; і найрозумніша людина очолює державу — це наш президент. Ця пропаганда відбувається цілодобово. Один на один з реципієнтом. Як у часи комунізму. Журналістика — це колективний організатор, агітатор і пропагандист», — підсумував він. 

Нагадуємо, що минулого року керівник німецького відділення «Репортери без кордонів» Крістіан Мір, критикуючи рішення української влади створити міністерство інформації, заявив:  «Це не завдання уряду контролювати інформацію. Ви не поборите пропаганду пропагандою. Натомість слід заохочувати незалежні ЗМІ та критично налаштованих журналістів».  

Тренінг Дітмара Шуманна проводився в рамках проекту «Вивчення німецького досвіду для покращення журналістики в Україні» за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.

ms.detector.media