ms.detector.media
MediaSapiens
Broadcasting Board of Governors
02.02.2017 13:33
Трамп почав реформувати органи іномовлення в США та відправив двох помічників у раду BBG
Трамп почав реформувати органи іномовлення в США та відправив двох помічників у раду BBG
Президент Дональд Трамп призначив двох своїх помічників на допомогу діючому виконавчому директору Джону Лансінгу (John F. Lansing) з Ради керуючих з питань мовлення (BBG, Broadcasting Board of Governors).

Як пояснює The Washington Post, Рада відповідає за діяльність «Голосу Америки» та інші ЗМІ, частина з яких існують у формі приватних корпорацій, що фінансуються державою. «Голос Америки» наразі має штат з тисячі працівників та отримує $218.5 млн. з американського бюджету.  Служба здійснює мовлення на 47 мовах та охоплює аудиторію в  236,6 мільйонів осіб у всьому світі.

Директорка «Голосу Америки» Аманда Бенет (Amanda Bennett) прокоментувала Politico, що призначені президентом Метью Сепіловськи (Matthew Ciepielowski) та Метью Шак (Matthew Schuck) не братимуть участі в рішеннях, що стосуються новин, які публікує мовник.

Politico звертає увагу на те, що обидва помічники працювали в штабі Дональда Трампа під час передвиборчої кампанії. «Це призначення посилило занепокоєння серед штатних співробітників, які переймаються, що Дональд Трамп прибере до рук мовників, які протягом тривалого часу поширюють демократичні цінності у світі», - пише видання. Politico також зазначає, що радники були направлені до BBG після того, як «Голос Америки» написав серію критичних твітів про прес-секретаря Білого дому Шона Спайсера.

Спайсер зробив ряд заяв про кількість людей, які прийшли на інавгурацію Дональда Трампа. Після фактчекінгу, проведеного ЗМІ, його заяви виявилися неправдивими. Пізніше «Голос Америки» видалив один з твітів, але скріншоти залишилися в мережі.

Завдання двох призначених чиновників - оцінити менеджерів та студії, які підпорядковані BBG, серед них - «Голос Америки», «Радіо Вільна Європа», «Радіо Вільна Азія» та мовна мережа близького сходу. Також вони мають «забезпечити відкритий, прозорий і плавний перехід BBG до адміністрації Трампа». Статус ради BBG знаходиться в підвішеному стані.

Нагадаємо, наприкінці минулого року конгрес США прийняв законопроект про оборонний бюджет, який серед іншого передбачає і реорганізацію американських державних органів іномовлення. Законопроект передбачає реструктуризацію керівництва Ради керуючих з питань мовлення (BBG, Broadcasting Board of Governors) . Комісію з дев'яти членів обох партій, яка здійснює нагляд за діяльністю BBG, замінить більш вузький за складом консультативний орган без права прийняття рішень. Повноваження комісії будуть передані новому виконавчому директору.

Також минулого року в ЗМІ поширювалися чутки про наміри Дональда Трампа створити власну імперію кабельного телебачення. Politico іронізує, що тепер президент отримає під свій контроль цілу мережу мовників.

ms.detector.media