ms.detector.media
MediaSapiens
Twitter
19.01.2017 14:50
Німецький проект з фактчекінгу призупинив роботу через рішення суду
Німецький проект з фактчекінгу призупинив роботу через рішення суду
Проект Faktenzoom був заснований студентами з Кельнської школи журналістики. Вони аналізували заяви, які робили сім політиків на чотирьох головних політичних ток-шоу протягом чотирьох місяців.

На основі отриманих даних, вони підрахували відсоток неправдивих тверджень для кожного політика і опублікували свої результати на сайті Faktenzoom. За їх результатами, найменше правдивих заяв зробила Фрауке Петрі, лідерка німецької право-популістської партії «Альтернатива для Німеччини» (нім. Alternative für Deutschland, AfD).

Як повідомляє Poynter, після позову Фрауке Петрі, німецький суд заборонив Кельнській школі журналістики поширювати рейтинги Faktenzoom, а сайт припинив роботу.

Карстон Бреннеке (Carsten Brennecke), адвокат, який представляв інтереси Фрауке Петрі, пояснив, що неможливо довести, що школа журналістики навмисне завдала шкоди репутації його клієнтки. «Але якщо подивитись на те, як проводилось дослідження, складається враження, що пані Петрі навмисне намагалися опустити найнижче у рейтингу», - сказав адвокат.

Команда Faktenzoom відкидає звинувачення, наполягаючи на тому, що вони розглядали всіх політиків однаково. Але тоді, як немає ніяких доказів умисної дискримінації щодо Фрауке Петрі, їх методологія зазнала критики за спірні елементи. Команда класифікувати всі заяви як «ті, що можна перевірити», «загальновідомі факти», «тривіальні» та «ті, що неможливо перевірити». Тільки заяви з категорії «ті, що можна перевірити» були верифікованими. На думку медіаексперта Стефана Нігемаєра (Stefan Niggemeier), критерії цієї класифікації дуже розпливчасті, через що вибір операторів, які були виключені з аналізу, виглядає довільним.

Ульрік Папендік (Ulric Papendick), директор Кельнської школи журналістики вважає, що студенти виконували свою роботу ретельно. «Були деякі помилки, але ці помилки були виправлені негайно і прозоро», - зазначив він.

Раніше The Washington Post зробила додаток для автоперевірки твітів Дональда Трампа під назвою RealDonaldContext.  Плагін відображає біля дописів трампа замітки із поясненнями від The Washington Post, в яких пояснюється які деталі обраний президент упустив або інтерпретував неправильно.

Як прогнозує Nieman Lab, в 2017 році платформи з фактчекінгу стануть більш поширеними та розвиненими. Процес перевірки фактів стане більш комп'ютеризованим та швидким.

ms.detector.media