ms.detector.media
MediaSapiens
The Parliamentary Assembly
23.12.2016 15:05
Рада Європи ухвалила резолюцію щодо боротьби з надмірною сексуалізацією дітей
Рада Європи ухвалила резолюцію щодо боротьби з надмірною сексуалізацією дітей
Парламентська Асамблея Ради Європи занепокоєна надмірною сексуалізацією дітей, яка має істотний вплив як на суспільство в цілому, так на самосприйняття самих дітей. ПАРЄ було прийнято відповідний документ для протидії цьому явищу.

У Резолюції ПА РЄ 2119 (2016) «Боротьба з надмірною сексуалізацією дітей» зазначається, що засоби масової інформації, маркетингові кампанії, телевізійні програми та інші щоденні продукти спричиняють постійну «надмірну сексуалізацію» дітей, особливо дівчат, шляхом демонстрування зображень, які зображають жінок, чоловіків, а в деяких випадках навіть дітей як сексуальних об’єктів.

Серед згубних наслідків, які вказані в резолюції - приниження почуття власної гідності, загроза благополуччю дітей, їх рівним можливостям та досягненням в школі, загроза сексуальної жорстокості та шкода їх фізичному та психічному здоров'ю.

Документ містить рекомендації органам державної влади щодо розробки ефективних законодавчих актів та впровадження політики й програми щодо запобігання надмірній сексуалізації дітей.  Медійний та рекламний сектори мають бути заохочені до змін у своїх підходах до маркетингу і мають утримуватися від постійної підтримки гендерних стереотипів.  При потребі документ передбачає впровадження відповідних обмежень на законодавчому рівні.

Резолюція і Рекомендації Парламентської Асамблеї Ради Європи стосовно боротьби із надмірною сексуалізацією дітей будуть використовуватися в діяльності Робочої групи при Національній раді зі створення правил захисту дітей у медіа.

Робочою групою нині вже напрацьовано спільний акт узгодження № 1 «Захист дитини, яка зазнала сексуального насильства, при залученні до медіа-виробництва», який підписано усіма медіа-групами (окрім InterMediaGroup), Незалежною телекомпанією України і Незалежною асоціацією телерадіомовників. Надалі триватиме робота з напрацювання правил обмеження показу сцен насильства та іншого контенту, що може завдавати шкоди дітям.

ms.detector.media