ms.detector.media
MediaSapiens
Turkish Minute
22.12.2016 17:04
У Туреччині суд арештував рахунки 54 журналістів за можливі зв'язки з Гюленом
У Туреччині суд арештував рахунки 54 журналістів за можливі зв'язки з Гюленом
У Туреччині суд наклав арешт на активи 54 журналістів за підозрою у причетності до руху Фетхуллаха Гюлена, проповідника, якого Анкара звинувачує в організації липневої спроби перевороту.

Про це повідомляє Turkish Minute.

Відповідне рішення було прийнято Стамбульським кримінальним судом 22 грудня.

Повідомляється, що деякі із журналістів уже були затримані, проте не всім було пред'явлено звинувачення.

Більшість журналістів, чиї активи попали під арешт, працювали у ЗМІ, які були закриті урядом після перевороту 15 липня, за підозрою у зв'язках з рухом Гюлена.

Повідомляється, що загалом більше 115 тисяч осіб були звільнені з державних органів, понад 90 тисяч осіб були затримані та більше 39 тисяч - заарештовані після спроби державного перевороту. 

Нагадуємо, що в Туреччині зросла кількість журналістів, які утримуються за ґратами. Згідно зі звітом «Репортерів без кордонів», на Туреччину та Китай припадає більше 60 відсотків усіх ув'язнених журналістів у світі.

Раніше Комітет захисту журналістів заявив про те, що репресії, які відбуваються в Туреччині після невдалого перевороту в липні, збільшили число ув’язнених журналістів у всьому світі до рекордної кількості від часу початку спостережень у 1990 році. За даними організації, станом на 1 грудня 259 журналістів світу перебували за гратами, і щонайменше 81 із них ув’язнений у Туреччині. Водночас ще десятки інших журналістів позбавлені волі в Туреччині, але правозахисники не можуть підтвердити, що ці затримання прямо пов’язані з роботою цих людей. Китай, який очолював список із кількості ув’язнених журналістів у 2014 і 2015 роках, опустився на друге місце з 38 співробітниками ЗМІ за ґратами. Далі в цьому списку розташувалися Єгипет, Еритрея та Ефіопія.

ms.detector.media