ms.detector.media
MediaSapiens
whoobazoo.com
15.12.2016 11:11
Співробітник Wikileaks розповів про «інсайдерський злив» переписки Демократичної партії США
Співробітник Wikileaks розповів про «інсайдерський злив» переписки Демократичної партії США
Проект Wikileaks отримав переписку керівництва Демократичної партії США від інсайдера, стверджує співробітник проекту, колишній посол Великої Британії в Узбекистані Крейг Маррей.

За словами Маррея, в однім з випадків він особисто літав до Вашингтону, щоби отримати чергову порцію листів, пише Daily Mail.

Версія Маррея розходиться з заявами Демократичної партії, штабу Гілларі Клінтон, висловлюваннями американських спецслужб та розслідуванням журналістів The New York Times про причини витоку переписки демократів. В них йшлося про те, що доступ до пошти отримали російські хакери, що діяли в інтересах російської влади. 

Крейг Маррей наполягає, що людина, яка передала Wikileaks переписку, мала доступ до неї на законних підставах, і хотіла викрити керівництво демократів за те, що в ході праймеріз лідери партії підтримували Клінтон і хотіли домогтися поразки Берні Сандерса.

За словами Маррея, він зустрічався з інформатором у вересні 2016 року, тобто після публікації переписки Демократичного національного комітету, але до того, як були оприлюднені листи голови штабу Клінтон Джона Подести. 

Мюррей сказав, що отримав документи від джерела під час таємної зустрічі в лісистій місцевості поряд з Американським університетом на північному заході округу Колумбія. ВІн відзначив, що людина, з якою він зустрічався, не була джерелом «зливу», а посередником. 

Крейг Маррей був послом Великої Британії в Узбекистані з 2002 по 2004 роки, він позбувся свого посту через критику в бік узбецької влади з приводу утисків прав людини в країні. Його позиція розходилася з офіційною політикою міністерства закордонних справ Великобританії, в зв'язку з чим він був звільнений з дипломатичної служби.

Раніше Wikileaks неоднозначно заявляв, що не отримував переписку демократів, яку публікував у липні та жовтні 2016 року, від російських хакерів. 

13 грудня 2016 в The New York Times вийшло розслідування, в якому йшлося про те, що доступ до пошти глави штабу Клінтон Джона Подести був отриманий за допомогою фішингових листів. В цілому журналісти зробили висновок, що переписка була здобута в результаті дій хакерів і низьких заходів безпеки серед керівництва демократів. 

Першочергово спецслужби США стверджували, що російські хакери дійсно намагалися втрутитися у виборчий процес в США, але лишень з метою внести плутанину у вибори. У грудні 2016 року ЦРУ заявило, що є всі підстави вважати, ніби російська влада за допомогою хакерів намагалася допомогти Трампу перемогти. 

Нагадуємо, що раніше засновник WikiLeaks опублікував відповіді, які він дав під час допиту в посольстві Еквадору в Лондоні щодо справи про зґвалтування. 

ms.detector.media