ms.detector.media
MediaSapiens
СPJ
13.12.2016 10:10
Рекордна кількість журналістів у світі перебуває за ґратами - Комітет захисту журналістів
Рекордна кількість журналістів у світі перебуває за ґратами - Комітет захисту журналістів
Репресії, які відбуваються в Туреччині після невдалого перевороту в липні, збільшили число ув’язнених журналістів у всьому світі до рекордної кількості від часу початку спостережень у 1990 році.

Про це 13 грудня заявив Комітет захисту журналістів (СPJ).

За даними організації, станом на 1 грудня 259 журналістів світу перебували за гратами, і щонайменше 81 із них ув’язнений у Туреччині.

Водночас ще десятки інших журналістів позбавлені волі в Туреччині, але правозахисники не можуть підтвердити, що ці затримання прямо пов’язані з роботою цих людей.

Китай, який очолював список із кількості ув’язнених журналістів у 2014 і 2015 роках, опустився на друге місце з 38 співробітниками ЗМІ за ґратами. Далі в цьому списку розташувалися Єгипет, Еритрея та Ефіопія.

«Журналісти, які працюють для збору та поширення інформації, виконують важливу для суспільства роботу, і їхні права захищені відповідно до міжнародного права. Вражає те, що багато урядів порушують свої міжнародні зобов’язання, ув’язнюючи журналістів і придушуючи критику», – сказав виконавчий директор Комітету захисту журналістів Джоел Саймон.

За даними правозахисників, цього разу вперше з 2008 року Іран не входить до першої п’ятірки порушників права журналістів на свободу. Це сталося тому, що багато засуджених після виборів 2009 року відбули покарання і були звільнені, йдеться в повідомленні. У в'язницях Ірану нині перебувають 8 журналістів, за даними СPJ. 

У 2015 за ґратами по всьому світу перебувало 199 журналістів. Попередній глобальний «рекорд» - 232 журналіста в неволі - мав місце у 2012.

Окремі тенденції та факти, виявлені СPJ:

 
Раніше Комітет захисту журналістів заявляв про те, що сексуальне насилля, залякування у соцмережах та дискримінація за статевою ознакою заважають журналістам вести репортажі на актуальні теми та публікувати новини. Опублікована навесні доповідь «Напади на пресу», у якій особисті історії журналісток подані в контексті та супроводжуються аналітичними коментарями, висвітлює проблеми та розповідає про мужність репортерів, які зазнали подібних погроз, а також показує, до чого в кінці кінців призводять погрози, якщо їх не зупинити. 
ms.detector.media