ms.detector.media
MediaSapiens
Siecle digital
17.10.2016 13:40
Google News запускає функцію фактчекінгу напередодні виборів у США
Google News запускає функцію фактчекінгу напередодні виборів у США
Google News на цьому тижні запустила функцію перевірки фактів, яка буде відображатися у вікні розширеного перегляду новин.

Функція, анонсована минулого тижня, запускається на тлі президентських виборів в США. Хоча офіційно компанія Google не проводила ніяких паралелей між цими двома подіями. Як відзначає сайт PolitiFact, цьогорічна передвиборча кампанія проходить із активним використанням різноманітної дезінформації, головним чином - з боку кандидата Дональда Трампа. 

PolitiFact порівняв, скільки правдивих та оманливиї заяв зробили кандидати на пост президента США Гілларі Клінтон та Дональд Трамп. Лідером виявився республіканець - 102 неправдиві заяви, водночас кандидатка від демократів зробила 28 неправдивих заяв.

Вкладка «fact check» (перевірка фактів)  з'явиться в розширеному перегляді новин на веб-сайті Google News і в мобільних додатках,  поряд з вже існуючими вкладками «opinion» (думка) і «highly cited»  (часто цитована новина). В даний час функція фактчекінгу доступна для користувачів в США і Великобританії. Google використовуватиме алгоритм аби визначити, чи до даної новини фактчекінг є релевантним та виділятиме ті джерела, які «відповідають загальноприйнятим критеріям для перевірки фактів».

«Ми раді бачити зростання спільноти, яка перевіряє факти, і охоче докладаємо зусиль, аби допомогти відрізнити факти від вимислу», - написав у блозі Річард Гінграс (Richard Gingras), глава підрозділу новин в Google. Компанія також дасть можливість сайтам випускати новини із ярликом «fact check». Для цього видавці мають внести всі релевантні для сайту теги у відомості про джерело в сервісі Google News. Також Google використовуватиме schema.org ClaimReview markup аби визначати, чи можна присвоювати новині помітку  «fact check».

Згідно з даними лабораторії Duke University Reporter, сервіси для перевірки фактів набули широкого розповсюдження. Нині існує більш ніж 100 сайтів в Інтернеті для перевірки фактів, в тому числі Reality Check  від ВВС.  Білл Адер (Bill Adair), професор журналістики в Duke University і засновник сайту PolitiFact, який був нагороджений Пулітцерівською премією, назвав нову функцію в Google News «величезним кроком для перевірки фактів».

Під час перших дебатів між Гілларі Клінтон та Дональдом Трампом декілька американських видань спробували робити фактчекінг в режимі онлайн. Так,  видання Mashable та The Verge одразу перевірили та оприлюднили спростування заяви Дональда Трампа про глобальне потепління.

NPR (National Public Radio) реалізували окремий проект з фактчекінгу перших дебатів, залучивши команду з більше 20 журналістів, які робили в онлайні стенограму дискусії та коментарі до неї. Проект читали близько 6 мільйонів користувачів - це стало рекордом з трафіку на сайті NPR.

Як писав MediaSapiens, російські ЗМІ представили Дональда Трампа переможцем на перших дебатах. Вони частіше згадували ті опитування, в яких переможцем названо республіканця Дональда Трампа: CNBCTimeDrudge Report. І більш неохоче - опитування CNN, у якому переможницею на дебатах назвали Гілларі Клінтон.

ms.detector.media