ms.detector.media
MediaSapiens
tjournal.ru
18.08.2016 15:41
Редакторка уральського ЗМІ повідомила про обшуки через пісні у «ВКонтакте»
Редакторка уральського ЗМІ повідомила про обшуки через пісні у «ВКонтакте»
Головний редактор нижньотагільського агентства новин «Между строк» Наталія Вахоніна повідомила про обшуки в своїй квартирі в рамках розслідування кримінальної справи про екстремізм. У слідчому управлінні СК у Свердловській області про обшуки у Вахоніної поки не повідомляли.

За словами журналістки, слідчі прийшли до неї близько восьмої ранку і спочатку представилися сусідами, пише російська служба BBC

Після того, як Вахоніна відмовилася відкривати двері, вони заявили, що прийшли з поліції і запропонували «просто переговорити».

«Вони мені пред'явили постанову суду про те, що в моїй квартирі може бути проведений обшук, тому що я підозрювана. Вони обшукували по черзі всі кімнати, вилучили у мене ноутбук, планшет, старі кнопкові телефони і мій робочий телефон», - розповіла російській службі BBC головний редактор «Между строк».

За статтею 282 було порушено кримінальну справу, оскільки, за даними слідства, в 2011 році з IP-адреси Вахоніної були завантажені пісні групи «Хук справа», які містять ознаки екстремізму.

«Сьогодні вдень вони вже чекають мене на допит з адвокатом в якості підозрюваної», - розповіла Вахоніна.

У липні журналістку викликали до слідчих для дачі пояснень з приводу завантаження пісень групи «Хук справа». За її словами, у повістці слідчі називали ці пісні «такими, що розпалюють ненависть до соціальної групи обивателів».

«Оскільки мова йшла навіть не про мою сторінку «ВКонтакте», яку я ні від кого не приховую, а про IP-адресу, я взагалі не зрозуміла, про що йдеться, і відмовилася відповідати на питання», - заявила Вахоніна.

За її словами, їй спочатку пояснили, що зазначені пісні не внесені в список екстремістських матеріалів. «Щоб нам їх в цей список внести, потрібні прецеденти, кримінальні справи», - так відповів їй слідчий, стверджує журналістка.

Судячи з сайту групи, останній альбом у музикантів вийшов в 2010 році. Як розповідає Вахоніна, на момент візиту до слідчого назва групи їй ні про що не говорила, проте вона не виключає, що могла слухати пісні «Хука справа».

Сама журналістка пов'язує дії слідчих з тим, що в кінці червня агентство «Между строк» опублікувало розслідування про колишню компанію мера міста Сергія Носова, яка побудувала в Нижньому Тагілі бізнес-імперію. Вахоніна заявила, що перший раз слідчий зателефонував їй менше, ніж за два тижні після цієї публікації.

«За підсумками багаторічних спостережень «Агори» за тиском на інтернет, ВКонтакте лідирує за кількістю кримінальних справ щодо користувачів. Facebook - одиниці, Однокласники теж, все решта - одиниці. Instagram, Twitter і Telegram - взагалі нічого», - прокоментував обшуки у Вахоніної юрист правозахисної організації «Агора» Павло Чиков.

За його словами, навіть припинення використання аккаунта не гарантує відсутність претензій, оскільки старі пости все одно вважаються доступними будь-якому користувачеві мережі.

А значить, аргументи про закінчення терміну давності у випадку з публікаціями в соцмережах не працюють.

«Єдиним правильним рішенням може бути або глибока чистка свого акаунта ВКонтакте, або його видалення», - пояснює юрист.

ms.detector.media