ms.detector.media
MediaSapiens
yaplakal.com
17.08.2016 15:50
ФСБ Росії замовила програму для зламу мобільних
ФСБ Росії замовила програму для зламу мобільних
Управління ФСБ Росії в Свердловській області оголосило конкурс на розробку програмного забезпечення (ПЗ), яке дозволить зламувати мобільні пристрої, в тому числі ті, що працюють на базі iOs і Android.

Відповідне замовлення ФСБ розмістила на сайті держзакупівель 15 серпня, повідомляє Сноб.

Конкурс, під час якого визначать переможця, повинен пройти 26 серпня. Максимальна сума контракту становить 1,5 мільйона рублів.

ФСБ Росії хоче отримати програмне забезпечення «для проведення комп'ютерних експертиз», йдеться в документах на сайті держзакупівель. Програма повинна автономно копіювати з мобільних пристроїв будь-яку інформацію, в тому числі віддалену або приховану.

Представники спецслужби хочуть отримати універсальне ПЗ, яке зможе зламувати мобільні пристрої різних операційних систем: iOS, Android, Bada, BlackBerry, Java, PalmOS, Symbian, WindowsPhone та інших. У ФСБ розраховують, що програма зможе працювати з 17100 пристроями.

За допомогою програми співробітники ФСБ хочуть отримати доступ до вмісту телефонної книги, SMS, MMS, всіх дзвінків, в тому числі пропущених, аудіозаписів, фото і відео, а також даних sim-карт. Крім того, вони хочуть підбирати за допомогою програми призначені для користувача паролі і коди блокування.

Окремо в конкурсній документації прописано, що програма повинна вміти зламувати пристрої, які працюють на базі iOs, Android і BlackBerry.

Також в ФСБ хочуть, щоб програма вміла розшифровувати листування в Skype, ICQ, «Агент Мейл.ру» та інших месенджерах, могла отримати доступ до листування в соціальних мережах, в тому числі у «ВКонтакте», Facebook і Twitter. Також програма повинна вміти отримувати дані GPS і будувати маршрут, за яким ходив власник пристрою.

У регіональному ФСБ повідомили виданню Znak.com, що програма потрібна виключно для комп'ютерної експертизи пристроїв, вилучених у підозрюваних у злочинах. У відомстві пообіцяли, що стануть використовувати програму тільки за рішенням суду. «Законослухняним громадянам не варто турбуватися про свої дані», - зазначили в управлінні.

Нагадуємо, що в травні Мінекономіки РФ запропонувало заборонити чиновникам і військовослужбовцям вести робоче листування через мобільні додатки іноземних розробників. Зокрема мова йде про листування в електронній пошті Gmail від Google і популярних месенджерах WhatsApp, Viber, Skype і Telegram.

ms.detector.media